Ukraińscy kombatanci z Donbasu dostają ziemię za darmo

fot. pixabay

Wraz z końcem maja byli żołnierze ukraińskiej armii biorący udział w działaniach wojennych w Donbasie dostali 180 tys. działek o łącznej powierzchni 261,8 tys. ha. 

Jak informuje portal eDialog, przekazanie gruntów umożliwia art. 118 Kodeksu Ziemskiego Ukrainy stanowiący o możliwości przekazania ziemi na rzecz operacji antyterrorystycznej.

Kombatanci, którzy otrzymali grunty, będą mogli przeznaczyć je na działąlność rolniczą, ogrodniczą lub pod zabudowę letniskową.

– Od 2015 r. inicjatywa przekazania działek w pierwszej kolejności obrońcom Ukrainy stała się jednym z priorytetowych zadań Derżgeokadastru. Specjaliści resortu udzielają wojskowym, uczestnikom działań wojennych oraz ich rodzinom wszelkich niezbędnych informacji oraz pomocy w zakresie załatwienia formalności związanych z nabyciem działek – powiedział p. o. przewodniczącego Państwowej Służby ds. Geodezji, Kartografii i Katastru Serhij Zawadski cytowany przez portal eDialog.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności