fbpx
Strona głównaPozostałeSzkolenia dla kół gospodyń wiejskich - webinaria

Szkolenia dla kół gospodyń wiejskich – webinaria

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza koła gospodyń wiejskich na cykl webinariów poświęconych tematyce etnograficznej.

Dla kół z każdego województwa zaplanowano osobne spotkanie, prowadzone przez eksperta z regionu. Na wykładzie zostanie zaprezentowana wiedza dotycząca specyfiki i zróżnicowania kultury ludowej na danym obszarze, ze szczególnym uwzględnieniem stroju ludowego, jako istotnego elementu kształtowania lokalnej tożsamości.

Podczas pierwszej części wykładu zostaną omówione zagadnienia dotyczące grup etnograficznych, mniejszości narodowych, etnicznych i wyznaniowych, wyróżniki strojów ludowych, obrzędy, kulinaria i folklor. Wykładowcy przedstawią również informacje o podstawowej bibliografii, netografii i instytucjach związanych z kulturą ludową regionu.

Druga część wykładu poświęcona będzie wyłącznie strojom ludowym danego regionu z odniesieniem do mapy województwa. Omówione też zostaną pozytywne i negatywne przykłady strojów stosowanych przez KGW oraz przedstawione informacje podstawowych źródłach wiedzy na temat stroju (bibliografia, netografia, instytucje).

Kalendarium webinariów oraz pozostałe informacje znaleźć można na stronie kgw.edu.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.