Sprzedaż bezpośrednia na nowych zasadach

Klub Poselski Kukiz ’15 przygotował projekt ustawy o sprzedaży bezpośredniej. Aby rozwiązania zawarte w ustawie znalazły zastosowanie w praktyce do jej współtworzenia posłowie Kukiz 15 zaprosili również środowiska rolnicze.

Projekt Kukiz 15 jest odpowiedzią na oczekiwania rolników i konsumentów. Treść ustawy zawiera najważniejsze aspekty, mające na celu naprawę sprzedaży bezpośredniej w Polsce. Rolnicy wreszcie odzyskają naturalne prawo do produkcji i sprzedaży produktów na terenie własnego gospodarstwa rolnego. Będzie to dla nich szansa zbudowania własnej marki i zyskania pozycji na rynku – informuje Aleksandra Ceglarska z Biura Prasowego Kukiz 15.
                                                                                                                               
Zdaniem posłów z Klubu Kukiz 15 zaproponowana przez nich ustawa nie tylko przyniesie korzyści rolnikom z przetwarzania własnego surowca, ale także umożliwi konsumentom lepszy dostęp do naturalnie produkowanej i przetwarzanej żywności.

Konsument wreszcie będzie mógł kupić żywność taniej, wspierając przy tym lokalne rolnictwo – mówi Jarosław Sachajko ( Kukiz 15). przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 
–  Ustawa ta doprowadzi także do ożywienia sektora rolniczego. Dodatkowo wpłynie na zahamowanie odpływu młodych ludzi z gospodarstw rolnych – dodaje poseł Norbert Kaczmarczyk.
Obi oba