Spółki wodne – konieczne nowe unormowania prawne 

Rolnicy widzą potrzebę unormowania działania spółek wodnych. Obecnie większość spółek wodnych działa nieudolnie poprzez brak środków, przez co wielu rolników ma problem prawidłową gospodarką wodną na polach.

Według samorządu rolniczego rozwiązaniem mogłaby być zmiana przepisów w ten sposób, aby składki na działalność spółek wodnych były pobierane przez gminę, która również sprawowałaby nad nimi nadzór. Takie rozwiązanie mogłoby zagwarantować prawidłową działalność i odpowiednią konserwację urządzeń wodnych.

Jak się się dowiedzieliśmy w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej od kilku miesięcy trwają intensywne prace dotyczące kwestii nadzoru, wsparcia merytorycznego i finansowego spółek wodnych, rozwiązań dotyczących skutecznej ściągalności składek i stworzenia korzystnych warunków dla zrzeszania się rolników w spółki wodne. MGM i ŻŚ współpracuje w tym zakresie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W projekcie ustawy o inwestycjach w zakresie przeciwdziałania skutkom suszy zostały zaproponowane zmiany w obowiązujących przepisach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności