fbpx

Spółki wodne – konieczne nowe unormowania prawne 

Rolnicy widzą potrzebę unormowania działania spółek wodnych. Obecnie większość spółek wodnych działa nieudolnie poprzez brak środków, przez co wielu rolników ma problem prawidłową gospodarką wodną na polach.

Według samorządu rolniczego rozwiązaniem mogłaby być zmiana przepisów w ten sposób, aby składki na działalność spółek wodnych były pobierane przez gminę, która również sprawowałaby nad nimi nadzór. Takie rozwiązanie mogłoby zagwarantować prawidłową działalność i odpowiednią konserwację urządzeń wodnych.

Samasz loteria - baner

Jak się się dowiedzieliśmy w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej od kilku miesięcy trwają intensywne prace dotyczące kwestii nadzoru, wsparcia merytorycznego i finansowego spółek wodnych, rozwiązań dotyczących skutecznej ściągalności składek i stworzenia korzystnych warunków dla zrzeszania się rolników w spółki wodne. MGM i ŻŚ współpracuje w tym zakresie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W projekcie ustawy o inwestycjach w zakresie przeciwdziałania skutkom suszy zostały zaproponowane zmiany w obowiązujących przepisach

Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.