Solidarni z Ukrainą

W dniu 26 listopada br., Prezydium Komisji Spraw Zagranicznych przyjęło stanowisko, w którym solidaryzuje się z ukraińskim społeczeństwem protestującym przeciwko zawieszeniu rozmów o stowarzyszeniu z Unią Europejską.

Członkowie Prezydium komisji podkreślają, że Polska będzie nadal wspierała Ukrainę w procesie integracji europejskiej. „Będziemy podejmowali wszelkie możliwe starania na rzecz niezamykania przed Ukrainą drzwi do Europy”, czytamy w stanowisku.
Prezydium komisji apeluje też do przywódców UE i rządów państw będących jej członkami o wsparcie dla proeuropejskich dążeń Ukrainy i podjęcie przed szczytem Partnerstwa Wschodniego w Wilnie działań dyplomatycznych na rzecz umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE. „Masowe protesty na ukraińskich ulicach to dla nas sygnał, że Ukraińcy chcą dalej kroczyć ścieżką prowadzącą do Europy. Nie wolno nam zawieść ich nadziei i oczekiwań”, podkreślają w dokumencie członkowie Prezydium Komisji Spraw Zagranicznych.
Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności