fbpx
Strona głównaFilmy i firmySoja – zysk bez inwestycji (video)

Soja – zysk bez inwestycji (video)

Czy soja może być odpowiedzią na szukanie oszczędności w nawożeniu? Odpowiedź na to pytanie przyświecała naszemu webinarowi zorganizowanemu wspólnie z firmą Agrolok i Stowarzyszeniem Polska Soja. Uprawa soi budzi jeszcze wiele znaków zapytania i podczas spotkania pojawiło się mnóstwo pytań od uczestników.

Główny doradca agrotechniczny z firmy Agrolok, Mariusz Kowalski zgłębił temat terminowego siewu soi, umieszczenia nasion na odpowiedniej głębokości oraz tłumaczył, jaka powinna być ilość wysiewu. Mowa była o temperaturze gleby, a także zaprawianiu nasion. Krystian Ambroziak, prezes Stowarzyszenia Polska Soja przybliżył rolę Stowarzyszenia, przedstawił jakie działania prowadzi na korzyść plantatorów i wyjaśniał dlaczego warto do niego przystąpić. Marek Tański, członek zarządu firmy Agrolok omówił aspekty ekonomiczne. Dokładnie przedstawił jak wygląda opłacalność produkcji w technologii ekstensywnej i intensywnej, czy można poczynić oszczędności w nawożeniu przy uprawie soi.

W trakcie webinaru dyskusja na czacie była gorąca. Uczestnicy pytali m.in. o wrażliwość soi na substancje czynne herbicydów i ich odpowiedni dobór, czy soja choruje i jakie fungicydy zastosować, czy kwalifikat też trzeba zaprawiać oraz o technologię zaprawiania, o wapnowanie przed siewem. Dopytywali także o ekonomię uprawy soi, jak podejść do nawożenia, ile faktycznie można na nim zaoszczędzić oraz o uczestnictwo w Stowarzyszeniu Polska Soja. To tylko część pytań od uczestników. W trakcie webinarium było ich znacznie więcej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.