fbpx

Soja – zysk bez inwestycji (video)

Czy soja może być odpowiedzią na szukanie oszczędności w nawożeniu? Odpowiedź na to pytanie przyświecała naszemu webinarowi zorganizowanemu wspólnie z firmą Agrolok i Stowarzyszeniem Polska Soja. Uprawa soi budzi jeszcze wiele znaków zapytania i podczas spotkania pojawiło się mnóstwo pytań od uczestników.

Główny doradca agrotechniczny z firmy Agrolok, Mariusz Kowalski zgłębił temat terminowego siewu soi, umieszczenia nasion na odpowiedniej głębokości oraz tłumaczył, jaka powinna być ilość wysiewu. Mowa była o temperaturze gleby, a także zaprawianiu nasion. Krystian Ambroziak, prezes Stowarzyszenia Polska Soja przybliżył rolę Stowarzyszenia, przedstawił jakie działania prowadzi na korzyść plantatorów i wyjaśniał dlaczego warto do niego przystąpić. Marek Tański, członek zarządu firmy Agrolok omówił aspekty ekonomiczne. Dokładnie przedstawił jak wygląda opłacalność produkcji w technologii ekstensywnej i intensywnej, czy można poczynić oszczędności w nawożeniu przy uprawie soi.

W trakcie webinaru dyskusja na czacie była gorąca. Uczestnicy pytali m.in. o wrażliwość soi na substancje czynne herbicydów i ich odpowiedni dobór, czy soja choruje i jakie fungicydy zastosować, czy kwalifikat też trzeba zaprawiać oraz o technologię zaprawiania, o wapnowanie przed siewem. Dopytywali także o ekonomię uprawy soi, jak podejść do nawożenia, ile faktycznie można na nim zaoszczędzić oraz o uczestnictwo w Stowarzyszeniu Polska Soja. To tylko część pytań od uczestników. W trakcie webinarium było ich znacznie więcej.

SDF baner ciągnik
Amistrar Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.