fbpx
Strona głównaPolecamySeria 8, czyli zupełnie nowy ciągnik w ofercie Deutz-Fahra

Seria 8, czyli zupełnie nowy ciągnik w ofercie Deutz-Fahra

Jak podaje producent w komunikacie prasowym, nowy model 8280 TTV, produkowany w Deutz-Fahr Land w niemieckim Lauingen, reprezentuje połączenie najbardziej zaawansowanych rozwiązań technicznych “Made in Germany”. Został zaprojektowany i przewidziany najbardziej wymagających prac rolniczych. 8280 TTV uzupełnia gamę produktów z silnikami wysokiej mocy, które zostały opracowane  dla zaspokojenia potrzeb wymagających rolników: dynamiczna moc, komunikacja, komfort i trwałość – to cztery filary na których oparto projekt tego modelu.

Model  8280 TTV został wyposażony w 6-litrowy, 6-cylindrowy silnik Deutz z dwoma turbosprężarkami, spełniający wymogi normy emisji spalin Stage V. Generuje moc maksymalną sięgającą 287 KM oraz moment 1226 Nm. Jednostkę napędową zaprojektowano z myślą o dostarczaniu najlepszych parametrów: dzięki dwóm turbosprężarkom i układowi wtryskowemu CommonRail z ciśnieniem maksymalnym 2000 bar, silnik bardzo szybko reaguje na zmiany obciążenia.

Innowacyjny układ napędowy, który powstał na bazie wieloletnich doświadczeń i długiej tradycji koncernu SDF Group to nowa przekładnia bezstopniowa SDF T7780.

Dwuzakresowa przekładnia modułowa została zestrojona ze sprzęgłami oraz układem hydrostatycznym, co zaowocowało powstaniem skrzyni biegów, która oferuje najlepsze właściwości w zakresie zarządzania strumieniem przekazywanego napędu, sprawnością i siłą uciągu.

8 Series field pictures

Model 8280 TTV oferuje duża dynamikę i przyspieszenie (do prędkości 60 km/h), progresywną redukcję prędkości jazdy i błyskawiczne reakcje na zmiany obciążenia.

Układ hamulcowy przedniej osi z zewnętrznymi tarczami, przedni WOM z dwoma prędkościami Dual Speed, trzy prędkości wałka z tyłu, układ hydrauliczny CleanOil z oddzielnym zbiornikiem oleju oraz pompą LS o wydajności do 210 l/min, imponujące 90 litrów oleju dostępnego dla maszyn, podnośnik tylny o udźwigu 11000 kg oraz duża maksymalna masa dopuszczalna (16 ton), zapewniają najwyższą wszechstronność i wyjątkowe właściwości. Model 8280 TTV został zaprojektowany do jazdy z kołami o średnicy do 2,05 metra. Dzięki temu, dostępne są także koła 710/70R42.

Komunikacja

 Komunikacja staje się jednym z kluczowych elementów optymalizacji i zarządzania praca nowoczesnego gospodarstwa (także w sposób zdalny). Z systemami CFS (Connected Farming System), nowy 8280 TTV zapewnia najwyższą wydajność:

  • Isobus (sterowanie do 200 sekcjami, zmienne dawkowanie, terminal uniwersalny)
  • “TIM” (Tractor Implement Management – certyfikowana funkcja sterowania ciągnika przez współpracującą maszynę)
  • SDF Guidance (zwiększona precyzja prowadzenia dzięki odbiornikowi SR20, modułowi CTM, funkcji Auto-Turn)
  • SDF Fleet Management zawierający roczną licencję (wszystkie główne dane na temat ciągnika dostępne w czasie rzeczywistym)
  • Agrirouter (platforma wymiany danych w chmurze lub przez port USB)
  • XTend (drugi monitor w ciągniku, łączność bezprzewodowa iMonitor3 z tabletem lub smartfonem)

Komfort

Deutz-Fahr opracował topowy ciągnik rolniczy, oferujący bezkompromisowy komfort eksploatacji. Inteligentny układ amortyzacji przedniej osi posiada trzy ustawienia (Auto, Normal i Soft). W połączeniu z amortyzacją pneumatyczną kabiny, automatyczną klimatyzacją, wysokiej klasy materiałami i dużą przestronnością wnętrza kabiny, opracowano komfortowe i ergonomiczne miejsce pracy operatora – czytamy w komunikacie.

8 Series field pictures

Mocny pakiet oświetlenia LED o sile strumienia do 50000 lumenów, ergonomia kabiny oraz logiczne rozmieszczenie przyrządów sterowniczych, w tym najnowszej generacji wyświetlaczy gwarantuje najwyższy komfort w trakcie długich dni.

Komunikacja pomiędzy człowiekiem i maszyną w tym przypadku jest jeszcze łatwiejsza, wszystko dzięki unikalnemu iMonitorowi3 wyświetlającemu wszystkie funkcje.

Aby sprawić, że korzystanie z ciągnika będzie jeszcze bardziej relaksujące, kabina MaxiVision2 została w pełni odizolowana od przedziału silnika. Dzięki temu temperatura, wibracje i hałas nie przedostają się do wnętrza.

Trwałość

Także z punktu widzenia trwałości, nowy 8280 TTV marki Deutz-Fahr wyróżnia się oferując wydłużone okresy między-przeglądowe (1000 mth na wymianę oleju silnikowego oraz 1500 mth w przypadku oleju hydraulicznego) i łatwe czynności konserwacyjne. Widać to już po otwarciu pakietu chłodnic, który może być obsługiwany za pomocą jednej dźwigni. Czyszczenie pakietu chłodnic jest bardzo łatwe i szybkie do wykonania. Poziom płynów eksploatacyjnych jest widoczny dzięki odpowiednim wskaźnikom – informuje producent.

Dodatkowe stopnie serwisowe, złącze pneumatyczne oraz łatwo dostępna skrzynka bezpieczników to kolejne przykłady potwierdzające prostotę obsługi 8280 TTV.

Źródło: Deutz-Fahr

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.