fbpx
Strona głównaCenyRynek mięsaRynek wieprzowiny: Wysokie koszty hodowli, a ceny niskie

Rynek wieprzowiny: Wysokie koszty hodowli, a ceny niskie

Nie mamy dobrych wiadomości dla producentów trzody chlewnej w naszym kraju. W ostatnim tygodniu średnie ceny oferowane skupach za dostarczone tuczniki wzrosły jedynie o 5 groszy. Obecnie za dostarczony żywiec podmioty skupowe płacą od 3,50 do 4,80 zł za kilogram.

Natomiast w klasie S wynoszą one od 5,20 do 5,60 zł/kg, w klasie E od 5 do 5,90 zł/kg, w klasie U – od 5 do 5,50 zł/kg, a w klasie R od 4, 40 do 5,50 zł/kg. Oczywiście cena świń rzeźnych uzależniona jest od wielkości oraz mięskości odstawionej partii zwierząt.

Wielu hodowców narzeka, że pieniądze jakie otrzymali za sprzedane świnie nie pokrywają nakładów poniesionych na ich wyhodowanie.  Nie jest do dobra prognoza dla producentów trzody chlewnej w naszym kraju. I jak zapowiadają eksperci, w najbliższym czasie niewiele na tym rynku jeśli chodzi o ceny się zmieni.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.