fbpx

Produkcja wieprzowiny w Chinach najwyższa od 10 lat. Presja podażowa wpłynie na ceny

Trzeci kwartał bieżącego roku był bardzo udany dla chińskiej produkcji wieprzowiny, wyprodukowano jej bowiem 12,69 mln ton, co stanowi wzrost o 4,8% r/r i jest wartością najwyższą od co najmniej dekady.

Chińskie Narodowe Biuro Statystyczne wskazuje, że chińska produkcja wieprzowiny 9 pierwszych 9 miesiącach tego roku wyniosła 43,01 mln ton, co oznacza wzrost o 3,6% rok do roku.

Samasz loteria - baner

– Według danych, w Chinach w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku ubito 537,23 mln świń, co oznacza wzrost o 3,3% w porównaniu z rokiem poprzednim, a pogłowie świń wzrosło do 442,29 mln w trzecim kwartale z 435,17 mln sztuk w poprzednim kwartale – informuje serwis MeatInfo.

To jednak nie koniec, ponieważ produkcja wieprzowiny w Państwie Środka będzie rosła, a zwiększona liczba macior będzie wywierała presję na spadki cen w kontraktach terminowych. Na koniec września ich stado liczyło 42,4 mln, czyli o 3,4% więcej r/r.

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.