fbpx
Strona głównaCenyRynek mięsaRynek wieprzowiny stabilny. Kiedy możemy liczyć na ożywienie?

Rynek wieprzowiny stabilny. Kiedy możemy liczyć na ożywienie?

Rynek wieprzowiny jest ostatnio wyjątkowo stabilny. W Niemczech już 4 tydzień utrzymuje się cena 1,5 euro/kg (wbc), natomiast w naszym kraju w wadze żywej płaci się średnio 4,9 zł/kg, zaś w klasie E 6,55 zł/kg (stan na 12.04.2021).

Jak twierdzą specjaliści z KZP-PTCH, w najbliższych tygodniach ceny powinien napędzać sezon grillowy, jednak niepokojąca jest cały czas pandemia i dopiero masowe szczepienia i jej wyhamowanie mogą być prawdziwym odbiciem na rynku.

Tymczasem nadal w bardzo dobrej sytuacji jest Hiszpania, który w dalszym ciągu może eksportować duże ilości wieprzowiny do Chin. Duże do tego stopnia, że pojawiają się problemy z dostępnością kontenerów, w których zamrożone mięso trafia do Państwa Środka. Stąd też bardzo dobre ceny na Półwyspie Iberyjskim, wynoszące średnio 1,92 euro/kg (wbc).

Na podstawie danych KZP-PTCH

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.