fbpx

Rekordowy rzepak. Wyniki pierwszej rundy Ligi Mistrzów Plonowania Procam

W bieżącym sezonie firma PROCAM  we współpracy z rolnikami zainicjowała Ligę Mistrzów Plonowania, której celem było monitorowanie wysokości osiąganych plonów oraz ustanawianie i bicie rekordów plonowania w uprawach polowych. Jakie są rekordy plonowania po pierwszej rundzie rozgrywki?

Pierwszy etap rozgrywek Ligi obejmował rywalizację odmian rzepaku ozimego oraz technologię ich uprawy. Jak pokazały osiągnięte wyniki prób prowadzonych pod nadzorem Kancelarii Rekordów udało się w tym ciężkim roku, jeśli chodzi o opady, uzyskać wspaniałe wyniki będące rekordami województw w roku 2022 r.

W ramach Ligi, w 9 województwach udało się ustalić rekordy najwyższego plonu rzepaku, wynoszące sporo powyżej 5 ton nasion z ha (patrz mapka). Rekordy te w przeważającej mierze uzyskano na doskonałej odmianie LG Absolut, która od lat jest w czołówce najwyżej plonujących odmian, ale też swoje doskonałe walory pokazała nowa odmiana jaką jest Batis. Na uzyskane wartości plonów duży wpływ miały także profesjonalne zalecenia programu ochrony i nawożenia opierające się na produktach oferowanych przez doradców Procam.

Przyjemnością był fakt, że rekord województwa podkarpackiego zebrany w gospodarstwie pana Wacława Szozdy wynoszący 6,421 t/ha pobił o 0,231 t/ha dotychczasowy Rekord Polski plonu rzepaku ozimego z hektara wynoszący 6,19 t/ha.

Rekord Polski w plonie rzepaku ozimego z hektara udało się uzyskać dzięki nowej odmianie LG Baracuda (dostępnej  w ofercie Procam już w nowym 2023 roku) oraz zaangażowaniu właściciela rekordowego gospodarstwa, a także doskonałym zaleceniom agrotechnicznym doradcy Procam Mirosława Koczyńskiego – trenera Ligii Mistrzów Plonowania.

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner