fbpx

Jest nowy rekord Polski w uprawie rzepaku ozimego – prawie 7 t/ha

Na Podkarpaciu został ustanowiony NOWY REKORD POLSKI W UPRAWIE RZEPAKU OZIMEGO. Gospodarz z miejscowości Tuczempy zebrał, w obecności sędziego z Biura Rekordów, przedstawicieli PUH „Chemirol” sp. z o.o. oraz INNVIGO Sp. z o.o.: 🏆6,9043 tony🏆 z jednego hektara uprawy. Jest to najwyższy wynik w Polsce, tej kategorii, potwierdzony przez Biuro Rekordów, certyfikujące rekordy Polski i Guinnessa od ponad 10 lat.

W miejscowości Tuczempy, na Podkarpaciu, Pan Bogdan Stopyra i jego rodzina gospodaruje od ponad 100 lat. Gospodarstwo współpracuje z Oddziałem firmy Chemirol na Podkarpaciu i w zeszłym roku Rolnik przystąpił do programu Idę po Rekord. Korzystając z zaleceń Doradcy Klienta Chemirolu, Gospodarz zastosował technologię dostępną w ramach projektu IpR, co wpłynęło na wykorzystanie potencjału gospodarstwa i pozwoliło osiągnąć rekordowo wysokie plony.

Samasz loteria - baner

Technologia Idę po Rekord została opracowana przez ekspertów z zakresu nawożenia, nasiennictwa, ochrony, odżywiania i biostymulacji roślin, pracujących w ramach Grupy Kapitałowej Chemirol. Całą technologię ochrony uprawy dostarczyła polska firma Innvigo, która z powodzeniem oferuje rolnikom produkty w tym segmencie już od wielu lat. W zakresie odżywiania, biostymulacji, biokontroli oraz stosowania adiuwantów gospodarz wykorzystał produkty dostępne wyłącznie w ofercie Chemirolu. Na podkreślenie zasługuje fakt, że cała uprawa została objęta zabiegiem BlueN®.

Fot. materiały prasowe

BlueN®, nagrodzony tytułem „Innowacyjny Produkt Rolniczy 2022”, zawiera bakterie Methylobacterium symbioticum SB0023/3 T dostarczające azot w formie amonowej, niezależnie od dostępności azotu mineralnego w glebie. BlueN® został na rekordowej plantacji zastosowany dwukrotnie – jesienią oraz wiosną. Więcej o efektach stosowania BlueN® w rzepaku Rolnicy znajdą na www.bluen.info

To już drugi Rekord Polski ustanowiony przy wykorzystaniu technologii programu IpR. W listopadzie 2022 zdobyto Rekord Polski w uprawie buraka cukrowego, który wyniósł 112,11 t/ha w przeliczeniu na polaryzację 16%.

Fot. materiały prasowe

Więcej informacji o programie Rolnicy znajdą na www.ideporekord.pl , gdzie również dostępny jest formularz umożliwiający bezpłatne zapisanie się do programu: https://lnkd.in/dF8fA4kw. Serdecznie gratulujemy Gospodarzowi i cieszymy się wspólnie z nim z tak wspaniałego wyniku w tym trudnym pogodowo roku!

Materiał partnera PUH „Chemirol” sp. z o.o.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.