Regionalia 2016 coraz bliżej

W tym roku w kwietniu odbędzie się już piąta edycja Targów Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia 2016. Jest to okazja dla przetwórców i regionalnych producentów do zaprezentowania swojej oferty.

Targi Regionalia odbędą się w dniach 22-24 kwietnia w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Wydarzenie to przyciąga uwagę przedstawicieli biznesu poszukujących smacznych i zdrowych wyrobów opartych na sprawdzonych recepturach. W ofercie wystawców, obok przysmaków z całej Polski, znajdą się także zagraniczne specjały.

Podczas zeszłorocznej edycji w targach wzięło udział ponad 200 wystawców, których stoiska odwiedziło kilkanaście tysięcy osób. W tym roku organizatorzy liczą na jeszcze większą frekwencję i zainteresowanie targami.

W trakcie Targów Regionalia będzie można przekonać się, jak wiele smaków kryją polskie i zagraniczne regiony. Na stoiskach wystawców zaprezentowane zostaną tradycyjne oraz regionalne produkty oparte na wielopokoleniowych recepturach, a także żywność ekologiczna i organiczna. Nie zabraknie mięs, ryb, słodkości, wyrobów mleczarskich oraz regionalnych trunków. Ciekawe propozycje znajdą tam również wielbiciele kawy oraz herbaty.

Oczy zwiedzających cieszyć będą także wyroby rzemiosła artystycznego i ludowego, oryginalna biżuteria, barwne tekstylia i odzież inspirowana folklorem. Ofertę targów dopełnią naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała oraz ekologiczne środki czystości.

Odbywające się w Warszawie Targi Regionalia stanowią odpowiednie miejsce do promocji firm oraz ich oferty skierowanej zarówno do klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Wśród szerokiego grona odbiorców produktów ekologicznych i naturalnych, co roku obecni są przedstawiciele sieci handlowych, sklepów ze zdrową żywnością, restauracji oraz hoteli. Ponadto dzięki równolegle organizowanym Targom Lato i Agroturystyka wystawcy mogą nawiązać kontakty w branży turystycznej.

Wiele firm wykorzystuje swoją obecność na Targach Regionalia do bezpośredniej sprzedaży, inne podtrzymują relacje z klientami oraz zbierają opinie na temat produkowanego wyrobu. Dodatkowo wystawcy coraz chętniej korzystają z takich form prezentacji jak: warsztaty, prelekcje, konferencje czy degustacje.

Firma Międzynarodowe Targi Polska, organizator imprezy, zachęca producentów oraz dystrybutorów produktów do udziału w konkursie na Najlepszy Produkt Targów Regionalia 2016. Stwarza on szansę do wyróżnienia się na tle konkurencji. Konkurs został objęty honorowym patronatem ministra rolnictwa. Ponadto przyznane zostaną Złote Medale Targów Regionalia za produkty odznaczające się najwyższą jakością w kategoriach: „Skarby natury”, „Promile i procenty”, „Natura i uroda” oraz „Rękodzieło”. Do 10 kwietnia zainteresowane firmy mogą zgłaszać po jednym produkcie.

Wstęp na targi jest bezpłatny. Więcej informacji znajduje się na www.targiregionalia.pl.

Źródło: MTP