fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychPremier Bułgarii o protestach rolników: Nie negocjuję z terrorystami

Premier Bułgarii o protestach rolników: Nie negocjuję z terrorystami

Z coraz bardziej napiętą sytuacją mamy do czynienia w Bułgarii. Kraj ten nie wprowadził po 15 września śladem Polski zakazu importu zbóż z Ukrainy, co wywołało niezadowolenie wśród rolników. Wczoraj w Sofii i okolicach rozpoczął się protest, jeszcze wcześniej sprawę skomentował premier Nikołaj Denkow.

– Przedstawiciele sektora nie mogą twierdzić, że państwo się tym nie przejmuje, gdy państwo daje ponad 2 miliardy lewów; nie mogą lekceważyć wymogów europejskich, skoro ciągniki, którymi chcą blokować drogi, zostały zakupione za fundusze europejskie. Czy mogą powiedzieć, że nie są zainteresowani Europą, skoro większość środków, jakie otrzymują w formie dotacji i pomocy, ma charakter europejski? – pytał Denkow nazywając argumenty rolników bezpodstawnymi, zaś cały protest skomentował krótko: “nie negocjuję z terrorystami”.

Obecnie w okolicach Sofii jest ok. 600 ciągników, a ratusz wydał pozwolenie na wjazd 80 maszyn. Bułgarscy rolnicy domagają się wprowadzenia zakazu importu zbóż z Ukrainy i wzywają władze kraju do rozmów na ten temat.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]