fbpx
Strona głównaPolecamyPotato Poland 2020 już za nami

Potato Poland 2020 już za nami

W dniach 21-23 sierpnia odbyły się Krajowe Dni Ziemniaka – Potato Poland 2020. Jest to jedna z najważniejszych specjalistycznych imprez Food&Agro w kraju i Europie. Jej głównym organizatorem była Polska Federacja Ziemniaka, we współpracy z Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin PIB Bonin. Jednym z patronów wydarzenia były Wiadomości Rolnicze Polska.

W tym roku wystawa odbyła się w Gospodarstwie Rolnym Lubków, w województwie dolnośląskim w gminie Warta Bolesławiecka.

Była to już XXVII taka impreza w naszym kraju. Miała ona na celu integrację polskiej branży ziemniaczanej, otwieranie polskiego rynku na świat, transfer wiedzy i technologii do producentów rolnych oraz wzrost samooceny uczestników branży i jej partnerów.

Już na wstępie konferencji otwierającej wydarzenie, szefowa Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska odczytała list od Prezydent Andrzeja Dudy do uczestników i organizatorów targów i konferencji, w którym głowa państwa podkreśliła, że “Produkcja ziemniaków, ze względu na miejsce, jakie zajmują one w strukturze spożycia żywności w Polsce, jest istotną gałęzią rolnictwa i ważnym elementem bezpieczeństwa żywnościowego Polaków. Krajowe Dni Ziemniaka są okazją, by podkreślić ważną rolę, jaką w zapewnieniu tego bezpieczeństwa odgrywają polscy rolnicy”

W tym roku po raz kolejny Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod kierownictwem ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego objęło patronat imprezy, a i sam minister Ardanowski wręczał w tym roku wyróżnienia zasłużonym hodowcom i firmom związanym z branżą ziemniaczaną. Podczas wystawy zorganizowanych było wiele konferencji naukowo technicznych, wykładów oraz paneli dyskusyjnych.

Potato Poland w Lubkowie jak i trzy poprzednie, które odbyły się w 2017 roku w Kalinowej w pow. sieradzkim w woj. łódzkim, w 2018 roku w Boninie w pow. koszalińskim w woj. zachodnio-pomorskim i 2019 w Nidzicy w pow. nidzicki w woj.warmińsko-mazurskim, mają przybliżyć Polskę do imprezy o światowym prestiżu jaką jest Potato Poland.

Obecnie Europejskie Dni Ziemniaka organizowane są cyklicznie w czterech państwach: w Niemczech, Francji, Belgi i Holandii. Celem Polskiej Federacji Ziemniaka jest ustanowienie Polski jako piątego kraju, w którym odbywa się wystawa Potato Europe, tym bardziej, że Polska znajduje się w czołówce światowej i europejskiej producentów ziemniaka.

Kolejne dni ziemniaka odbędą się w 2021 roku w gospodarstwie Lewiński Sp. z o.o. koło Wejherowa.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.