Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej – konieczna zmiana zasad przyznawania pomocy

Krajowa Rada Izb Rolniczych wnioskuje do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego o zmianę zasad przyznawania pomocy finansowej na operację typu “Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej” w ramach poddziałania “Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof”.

Finansowanie uwzględnione jest w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie możliwości pokrycia strat, jeżeli wystąpiły tylko w środkach trwałych gospodarstwa rolnego.

Obecnie, jak zaznacza KRIR można, skorzystać z tej formy pomocy, jeżeli straty dotyczą środków trwałych w gospodarstwie rolnym i uprawach rolniczych.

Dlatego samorząd rolniczy postuluje o umożliwienie pozyskania pomocy, jeżeli straty wystąpiły jedynie w środkach trwałych gospodarstwa rolnego. Przykładem mogą być ostatnie katastrofy huraganowe, które zniszczyły tylko budynki z parkiem maszynowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności