fbpx
Strona głównaPozostałeKRIRInwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej – konieczna zmiana zasad przyznawania pomocy

Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej – konieczna zmiana zasad przyznawania pomocy

Krajowa Rada Izb Rolniczych wnioskuje do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego o zmianę zasad przyznawania pomocy finansowej na operację typu “Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej” w ramach poddziałania “Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof”.

Finansowanie uwzględnione jest w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie możliwości pokrycia strat, jeżeli wystąpiły tylko w środkach trwałych gospodarstwa rolnego.

Obecnie, jak zaznacza KRIR można, skorzystać z tej formy pomocy, jeżeli straty dotyczą środków trwałych w gospodarstwie rolnym i uprawach rolniczych.

Dlatego samorząd rolniczy postuluje o umożliwienie pozyskania pomocy, jeżeli straty wystąpiły jedynie w środkach trwałych gospodarstwa rolnego. Przykładem mogą być ostatnie katastrofy huraganowe, które zniszczyły tylko budynki z parkiem maszynowym.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.