fbpx
Strona głównaPolecamyArdanowski odejdzie z rządu?

Ardanowski odejdzie z rządu?

Jak podaje serwis wp.pl, Jan Krzysztof Ardanowski może opuścić rząd przy najbliższej rekonstrukcji. Kością niezgody pomiędzy ministrem rolnictwa a prezesem PIS ma być różnica zdań wobec przyszłości przemysłu futrzarskiego w Polsce.

Projekt ustawy o ochronie zwierząt, który tak forsuje prezes Prawa i Sprawiedliwości, bezpośrednio uderzy w hodowców norek amerykańskich (znajduje się w nim zapis o zakazie zwierząt futerkowych a także o ograniczeniu uboju rytualnego). Sceptyczni wobec niektórych zapisów ustawy są z kolei koalicjanci: Porozumienie Jarosława Gowina i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry.

Z kolei zagorzałym przeciwnikiem likwidacji hodowli norek jest minister Ardanowski.

Jak podaje wp.pl, według rozmówców portalu z obozu władzy “Ardanowski twierdzi, że to wypowiedzenie wojny rolnikom. A on rolników zamierza bronić”.

Podczas forum ekonomicznego w Karpaczu minister mówił dla Polskiego Radia 24: – Diabeł tkwi w szczegółach. Uważam, że powinniśmy zaostrzyć ochronę zwierząt w Polsce i nie dopuścić do patologii z tym związanych. Dlatego pracujemy nad rozporządzeniem i działaniami, które mają wprowadzić dobrostan wszystkich zwierząt. Trzeba racjonalnie rozważać za i przeciw. Ważne jest to, że zwierzęta futerkowe utylizują kilkaset tysięcy ton odpadów mięsnych. Jeżeli nie one, to trzeba te odpady spalić lub utylizować w zakładach mięsnych.

Spór ministra rolnictwa z prezesem PiS w tej sprawie ma przesądzać o odejściu Ardanowskiego z rządu – twierdzą informatorzy Wirtualnej Polski.

 

1 KOMENTARZ

  1. Człowiek, który nie ma empatii dla zwierząt nie powinien pełnić funkcji ministra rolnictwa, kto dzisiaj chodzi w futrach, przecież to wielki obciach, zarabianie na cierpieniu zwierząt, jak można prowadzić taką działalność jako źródło dochodu w rolnictwie. Nigdy hodowcy zwierząt futerkowych nie kojarzyli mi się z rolnikami. Rolnik to człowiek który uprawia ziemię i hoduje zwierzęta w dobrych warunkach, w warunkach dobrostanu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.