fbpx

Pomoc finansowa dla producentów kalafiorów lub brokułów 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że producenci kalafiorów lub brokułów, od których wbrew umowie odbiorca nie odebrał towaru i nie zapłacił za niego, mogą starać się o pomoc finansową. 

Stawka pomocy wynosi 1250 zł na 1 ha powierzchni uprawy kalafiorów lub brokułów. Wysokość pomocy ustala się jako iloczyn powierzchni uprawy kalafiorów lub brokułów oraz stawki pomocy. Do wyliczenia powierzchni uprawy kalafiorów lub brokułów przyjmuje się iloraz ilości kalafiorów lub brokułów nieodebranych przez podmiot, z którym producent rolny zawarł umowę dostawy na wyprodukowanie i dostarczenie w 2023 r. kalafiorów lub brokułów, oraz średniego plonu uprawy kalafiorów lub brokułów w 2021 r. zebranych z 1 ha ustalonego na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. 

Wnioski są przyjmowane do 30 października. Warunki, jakie trzeba spełnić, to oczywiście posiadanie numeru identyfikacyjnego gospodarstwa, status MŚP, umowa zawarta na dostarczenie brokułów lub kalafiorów, i “zagrożenie utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy” – czego, jak już pisaliśmy potwierdzając w ARiMR, nikt nie sprawdza.  

Pomoc jest przyznawana w drodze decyzji kierownika biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego, na wniosek tego producenta rolnego złożony na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję na jej stronie internetowej. Za datę złożenia wniosku przyjmuje się: faktyczną datę złożenia w biurze, albo datę nadania czy to na poczcie, czy elektronicznie przez ePUAP bądź mObywatela. 

Więcej informacji na stronach Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.