Wydłużony termin naboru wniosków o dotacje na nawadnianie

Z powodu utrudnień związanych z pandemią COVID – 19 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłużyła termin składania wniosków o przyznanie pomocy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014–2020 na inwestycję w nawadnianie gospodarstw. Nowy termin zostaje przedłużony do dnia 20 lipca 2020 r.

O pomoc, która realizowana jest w ramach działania ,,modernizacja gospodarstw rolnych’’, może wystąpić rolnik posiadający gospodarstwo o powierzchni co najmniej 1 ha i nie większej niż 300 ha, prowadzący działalność zarobkową w ramach produkcji zwierzęcej lub roślinnej, o czym ma świadczyć wykazany przychód w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych, odnotowany w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku. Ponadto, konieczna jest także obecność w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

– Dofinansowaniem mogą zostać objęte trzy kategorie inwestycji: ulepszające już istniejące instalacje nawadniające, powiększające obszar nawadniania, jednocześnie powiększające obszar nawadniania oraz ulepszające już istniejące instalacje. Wsparcie finansowe na jednego beneficjenta i jedno gospodarstwo wynosi maksymalnie 100 tysięcy złotych, przy czym refundacji podlega 50 procent kosztów poniesionych na realizacje inwestycji (60 % w przypadku młodego rolnika) – informuje Biuro Prasowe ARiRW.

Źródło: ARiMR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności