Polscy producenci wyrobów drobiarskich w Azji

Konspol rozpocznie wkrótce dostawy drobiu do Japonii i pracuje nad kolejnymi azjatyckimi rynkami. Plany nie ograniczają się tylko do eksportu – spółka chce otworzyć zakłady produkcyjne w Azji. Polski rynek nadal będzie jednak bardzo ważny dla przedsiębiorstwa, ponieważ coraz większe wymagania konsumentów i silna konkurencja w branży zachęcają do ciągłego rozwoju technologii i wiedzy.

Spółka ma już kontrakt na dostawy do Japonii, obecnie pracuje nad innymi rynkami azjatyckimi.

To jest niewyobrażalnie fantastyczny, wręcz wymarzony rynek. Azja to 4 mld ludzi, rynek o ogromnym potencjale konsumpcyjnym, gdzie ludzie są coraz bardziej zamożni, chcą coraz lepiej, smaczniej i zdrowiej jeść. I to jest właśnie dla nas rynek – mówi Kazimierz Pazgan, prezes zarządu Konspol Holding.

Uruchomienie produkcji w Azji pozwoli ograniczyć ryzyko kursowe, które spółka ocenia jako wciąż wysokie.
Dzisiaj moglibyśmy wszystko sprzedać za granicę, nie ma problemu. Ale uważam, że rynek polski jest rynkiem bardzo ważnym, bardzo wymagającym, na którym panuje ogromna konkurencja, a to pozwala nam się koncentrować na jakości, na nowych wyzwaniach technologicznych i rozwiązaniach produkcyjnych – podkreśla prezes firmy.

Według Pazgana coraz większe wymagania ze strony polskich konsumentów i rosnąca konkurencja między producentami pozwoliły dokonać w ostatnich 20 latach ogromnego skoku w branży spożywczej w zakresie technologii i organizacji produkcji.

Producent wyrobów z drobiu eksportuje obecnie na rynki Wielkiej Brytanii, Irlandii, Słowacji, Szwajcarii, Niemiec, Francji oraz do krajów skandynawskich. Dzięki temu firma uniknęła załamania eksportu na rynki wschodnie, w tym embarga ze strony Rosji.

AT za Newseria Biznes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności