Pod patronatem WRP

W Warszawie na Krakowskim Przedmieściu od 24 maja do 5 czerwca odbywa się Festiwal Ogrodowych Inspiracji. Na terenie Centralnej Biblioteki Rolniczej przy Krakowskim powstanie kilka niecodziennych aranżacji ogrodowych, każda o powierzchni ok. 13 m2. Stworzą je laureaci trzech edycji konkursów „Inspiracje-Aranżacje”, którego finał co roku ma miejsce podczas Targów Gardenia.

Dodatkowo architekci krajobrazu z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów zaaranżują tu ciekawe kompozycje kwiatowe z wykorzystaniem sezonowych roślin balkonowych i tarasowych. Wydarzeniu będą towarzyszyły liczne wykłady i warsztaty m.in. będziemy mówić o tworzeniu kompozycji ogrodowych na balkony i tarasy, o planowaniu małych i dużych przestrzeni ogrodowych, a także o pielęgnacji i ochronie roślin. Dla architektów krajobrazu zorganizujemy specjalistyczną konferencję pt. „Trendy i nowoczesne technologie w urządzaniu ogrodów i terenów zieleni”. Ponadto wszyscy zainteresowani tworzeniem ogrodów będą mogli skorzystać z indywidualnych porad projektantów ogrodów.

Program:
24 maja – 5 czerwca

  • Wystawa „Inspiracje-Aranżacje”. Podczas Festiwalu będzie można zobaczyć sześć wyjątkowych aranżacji ogrodowych, każda o powierzchni ok. 13 m2. Stworzą je laureaci trzech edycji konkursów „Inspiracje-Aranżacje”, którego finał co roku ma miejsce podczas Targów Gardenia w Poznaniu. Architekci krajobrazu oraz profesjonalni ogrodnicy w swoich pokonkursowych założeniach nie tylko spróbują je odtworzyć, ale i zaprezentują nowe pomysły na kwiatowe kompozycje. Prezentacji ogrodów będzie towarzyszyła wystawa fotograficzna przedstawiająca najciekawsze aranżacje ogrodowe z wszystkich edycji konkursu.
  • Wystawa „Cztery pory roku w ogrodzie”. Wystawa fotograficzna przygotowana przez Arboretum Trojanów przedstawiająca piękno polskiego ogrodu o każdej porze roku. Uwiecznione na fotografiach kompozycje traw i bylin pokażą widzom, że w naszym klimacie atrakcyjnymi roślinami możemy cieszyć się przez cały rok. Autorami fotografii są uznane fotografki: Magda Wasiczek oraz Joanna Stoga.

24 maja

  • Seminarium „Ogrodowe inspiracje-aranżacje” (godz. 11:00 – 16:00). Skierowane jest dla wszystkich miłośników ogrodów, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.  Podczas seminarium architekci krajobrazu i profesjonalni ogrodnicy podzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem. Seminarium będzie miało formułę otwartych wykładów, co oznacza, że każdy będzie mógł przyjść na dowolny wykład i wysłuchać  interesującego go tematu.

1 czerwca

  • Wykład „Hortiterapia – jak w mieście żyć bliżej natury?” (godz. 12:00 – 13:30). Prezentacja multimedialna skierowana głownie dla seniorów. Odpowie słuchaczom na pytania, czym jest hortiterapia i jaki wpływ ma na zdrowie oraz wskaże, że w każdym wieku można się rozwijać i wprowadzać w życiu zmiany. Prelekcje na ten temat wygłoszą przedstawicielki Inicjatywy Hortiterapeutycznej „Ogród Leczy”.
  • Warsztaty dla dzieci  „Lubimy poziomki” (godz. 10:00 ). W trakcie zajęć dzieci poznają budowę poziomki, dowiedzą się skąd pochodzi, gdzie rośnie, jakie ma owoce. Każde dziecko będzie mogło przygotować własną rozsadę, posadzić ją w pojemniku i zabrać ze sobą. Gdy poziomka już zaowocuje, dzieci będą mogły spróbować, jak smakuje. Na zajęcia  zapraszamy dzieci w wieku wczesnoszkolnym (klasy I-III).

2 czerwca

  • Konferencja „Trendy urządzaniu ogrodów i terenów zieleni” (godz.10:00-15:00). W programie konferencji przykłady najciekawszych aranżacji ogrodów z kraju i ze świata, przegląd nowoczesnych technologii w architekturze krajobrazu, współczesne elementy architektury i zieleni w zabytkowych założeniach ogrodowych oraz dobór roślin do całorocznych założeń ogrodowych uwzględniający polskie warunki klimatyczne. Na to wydarzenie zapraszamy profesjonalistów – architektów krajobrazu, ogrodników i zarządców terenów zieleni. Wstęp  na konferencję wymaga zgłoszenia.
  • Warsztaty „Zaprojektuj swój ogród” (godz. 15:00 – 18:00). Agnieszka Hubeny-Żukowska  (Pracownia Sztuki Ogrodowej, Bliziny) laureatka prestiżowych branżowych nagród z dziedziny projektowania ogrodów, poprowadzi warsztaty, na których będzie udzielać rad i wskazówek związanych z  urządzaniem ogrodów. Pod jej okiem uczestnicy warsztatów będą mogli zaplanować swój idealny ogród. Na zajęcia zapraszamy ogrodników-amatorów. Wstęp  na warsztaty wymaga zgłoszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności