fbpx
Strona głównaUprawaOkopowePfeifer & Langen Polska szacuje plon buraków w okresie kampanii 2023 na...

Pfeifer & Langen Polska szacuje plon buraków w okresie kampanii 2023 na poziomie co najmniej średnim

Pfeifer & Langen Polska szacuje plon buraków w okresie kampanii 2023 na poziomie co najmniej średnim. Opady deszczu w drugiej połowie lipca i na początku sierpnia pozytywnie wpływają na stan plantacji buraków cukrowych.

Próby zbioru buraków Pfeifer & Langen Polska z dnia 18 lipca i 1 sierpnia wykazały przyrost plonu. Porównanie rezultatów tych prób z wynikami z poprzednich lat pozwala szacować plon buraków w okresie kampanii 2023 na poziomie co najmniej średnim. Pfeifer & Langen Polska planuje rozpoczęcie kampanii 2023/2024 na przełomie sierpnia i września.

Służby surowcowe dokładnie monitorują występowanie szkodników i chorób grzybowych, przede wszystkim skośnika buraczaka i chwościka buraka.

– Nasi plantatorzy dobrze zareagowali na sygnały naszego doradztwa i w odpowiednim czasie wykonali pierwsze zabiegi zwalczania chorób grzybowych. Dzięki temu aktualnie nie mamy dużego porażenia roślin i oczekujemy dalszego przyrostu masy korzeni i zawartości cukru. Na wielu plantacjach buraka cukrowego odnotowano skośnika buraczaka, ale w porę zwalczony Coragenem z adiuwantem Entomax nie poczynił większych szkód – mówi Mirosław Paluch dyr. ds. surowcowych Pfeifer & Langen Polska.

Przypomnijmy, że Minister Rolnictwa, na wniosek Związku Plantatorów Buraka Cukrowego, zezwolił w tym roku na użycie preparatów Coragen i Inazuma do zwalczania skośnika w uprawie buraków.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.