fbpx

Parlament Europejski przegłosował konieczność zmian w umowie handlowej z Ukrainą

Jak informuje RMF24, podczas środowej sesji plenarnej Parlament Europejski przyjął poprawki do proponowanych przez Komisję Europejską nowych autonomicznych środków handlowych, które miały podtrzymać liberalny import towarów rolnych z Ukrainy.

Poprawki zostały zgłoszone przez europosła Andrzeja Halickiego. Zgodnie z nimi do obliczania kontyngentu towarów rolnych z Ukrainy należy przyjąć lata 2021 – 2023, czyli również rok poprzedzający wojnę na Ukrainie. Uśrednienie importu z trzech lat pozwoli zmniejszyć wielkość kontyngentów. Halicki zaproponował także, aby ograniczeniami ilościowymi objęte były również pszenica, jęczmień, owies, kukurydza i miód.

Samasz loteria - baner

„Przyjęcie poprawki eurodeputowanego oznacza, że w sprawie umowy handlowej UE z Ukrainą odbędą się jeszcze negocjacje między Radą, Komisją Europejską a Parlamentem Europejskim. Jest więc możliwość poprawienia umowy – informuje RMF24.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.