OSM Krasnystaw obsypana nagrodami

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie otrzymała w miniony weekend aż 4 prestiżowe nagrody podczas ogólnopolskich targów mleczarskich MLEKO-EXPO. Krasnostawscy spółdzielcy wrócili z Warszawy z dwiema statuetkami za doskonałe wyniki w eksporcie i za jakość jogurtów Calpro oraz z tytułem Lidera Galanterii Mleczarskiej.

Nagrodę indywidualną Mlecznych Mistrzostw Polski odebrał Witold Rudnik, producent – dostawca mleka do OSM Krasnystaw.
W ramach 22. Targów Mleczarskich MLEKO-EXPO, zakończonych 8 listopada br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, spotkali się najwięksi producenci i przetwórcy mleka zrzeszeni w ramach Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich. W uroczystym otwarciu targów uczestniczył Stanisław Kalemba, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który podkreślił, że branża spożywcza jest jednym z najlepiej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. – Dziękuję wszystkim spółdzielniom – mówił minister – tym dużym, które świetnie radzą sobie na rynku europejskim i tym mniejszym, które zrzeszają małych producentów, umożliwiając im funkcjonowanie na rynku krajowym.
Targi były okazją do wręczenia wielu nagród dla najlepszych krajowych spółdzielni mleczarskich oraz rolników – producentów mleka. W tym roku, wśród nagrodzonych firm doskonale uplasowała się Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Krasnegostawu, zdobywając aż 4 prestiżowe laury. Otrzymała ona tytuł „Lider Galanterii Mleczarskiej 2012 r.” z rąk prezesa Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich, Puchar Prezesa Agencji Rynku Rolnego za „wybitne osiągnięcia w eksporcie” i statuetkę Związku Pracodawców, Eksporterów i Importerów Produktów Mleczarskich za „Wyniki w eksporcie 2012”. Spółdzielnia otrzymała także statuetkę Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich za „Najwyższą jakość” dla zestawu jogurtów Calpro: naturalnego oraz z miodem i ziarnami zbóż.
Zdobyte wyróżnienia należą się w równej mierze nam, jak i samym dostawcom mleka do naszej spółdzielni. Dziękuję im, bo to oni już od początku dbają o smak i doskonałą jakość mleka. I właśnie dzięki nim możemy każdego dnia dostarczać na stoły w Polsce, a także w Europie, Afryce i Azji, wyśmienite produkty mleczarskie z naturalnej, czystej Lubelszczyzny – powiedział Tadeusz Badach, prezes zarządu OSM Krasnystaw.
Nagroda kapituły konkursowej za jogurt Calpro z miodem i ziarnami zbóż jest potwierdzeniem jego walorów zdrowotnych: bardzo wysokiej zawartości wapnia oraz obecności bakterii probiotycznych i miodu w jego składzie. Nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania tym jogurtem, tymczasem stał się on ogólnopolskim hitem sprzedaży nabiałowej – cieszył się Krzysztof Bortacki, kierownik działu handlu i marketingu OSM Krasnystaw.
Z kolei wyróżnienie prezesa KZSM w ramach Mlecznych Mistrzostw Polski za wzrost produkcji mleka w 2012 r. trafiło do Witolda Rudnika, dostawcy mleka do OSM Krasnystaw. Ubiegłoroczna produkcja mleka pod nadzorem Witolda Rudnika wyniosła blisko 830 tys. litrów.
 

OSM Krasnystaw to nowoczesna firma współpracująca z ponad trzystoma dystrybutorami produktów nabiałowych z całej Polski. Jej tradycja sięga początków minionego wieku – firma złożona została w 1913 roku. OSM Krasnystaw odbiera mleko od ponad trzech tysięcy dostawców ze wszystkich powiatów województwa lubelskiego. Zatrudnia 600 pracowników, przetwarza rocznie 160 mln litrów mleka i dynamicznie zwiększa swoje przychody. Firma stale inwestuje w nowoczesne rozwiązania technologiczne, stając się liderem innowacji i jakości na swoim rynku. Spółdzielnia z Krasnegostawu jest jednym z największych producentów branży mleczarskiej w Polsce i jednocześnie eksporterem produktów mleczarskich na rynki europejskie, afrykańskie i azjatyckie.

(mat)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności