fbpx
Strona głównaFirmy i produktyOchrona zbóż i rzepaku z Innvigo

Ochrona zbóż i rzepaku z Innvigo

Propozycje w ochronie zbóż i rzepaku, gotowe programy ochrony, swoje nowości zaprezentowała firma Innvigo na konferencji 4. marca br. Poinformowała o swoich planach dotyczących ekspansji na światowe rynki.

Innvigo ma w ofercie 54 produkty, z czego największą pulę stanowią herbicydy. Portfolio stale rośnie, w najbliższych miesiącach paleta wzbogaci się o kolejne produkty, wśród nich m.in. preparat do stosowania przeciwko chwastom w kukurydzy. W tym gatunku plantatorzy już teraz mogą wybierać z szerokiej oferty firmy.

– Na ponad 10 mln ha gruntów różnych upraw rolnicy w Polsce stosują obecnie rozwiązania ochrony roślin Innvigo – powiedział Krzysztof Golec, prezes zarządu Innvigo podczas konferencji on-line 4. marca br.

Krzysztof Golec, prezes zarządu Innvigo; Fot. Katarzyna Szulc

Innvigo z impetem wchodzi na rynki zagraniczne. Wartość sprzedaży to 400 mln zł, z czego 20 proc stanowią rynki zagraniczne.

-Obecnie sprzedaż prowadzimy w 12 krajach, w 17 posiadamy rejestracje (w sumie  277 rejestracji). Mamy nadzieję, że już w 2021 r do listy dopiszemy kolejne kraje. Liczymy, że będzie to Mołdawia i Australia. Prowadzimy otwarte rozmowy w ok. 20 krajach – mówił Jacek Zawadzki, wiceprezes zarządu Innvigo.

Jacek Zawadzki, wiceprezes zarządu Innvigo; Fot. Katarzyna Szulc

Spotkanie było okazją do podsumowań, ale przede wszystkim omówienia najnowszych propozycji firmy w ochronie upraw.

Przed łamliwością podstawy źdźbła i fuzaryjną zgorzelą podstawy źdźbła w zbożach w terminie T-1 Innvigo rekomenduje peparat AsPik 250 EC oparty protiokonazol i tebukonazol.

– To jedna z tegorocznych nowości w ofercie firmy. Preparat polecamy także do ochrony przed rdzą brunatną i żółtą oraz fuzariozą kłosa i septoriozą plew w terminach T-2/T-3 w zależności od wybranej technologii – mówił Marcin Bystroński manager ds. upraw rolniczych.

Marcin Bystroński manager ds. upraw rolniczych; Fot. Katarzyna Szulc

Kolejną fungicydową nowością jest preparat Ozzi 75 WG bazujący na cyprodynilu, polecany szczególnie do stosowania w fazie strzelania w źdźbło  Stosowany w tym terminie wpisuje się w strategię przeciwdziałania uodparnianiu się patogenów na substancje czynne fungicydów.

Ozzi 75 WG jest także zarejestrowany do zwalczania parcha w sadach. W segmencie upraw owocowych i warzywnych nowością firmy jest preparat Puenta 62,5 WG oparty o cyprodynil i fludioksonil do ochrony przed szarą pleśnią w truskawkach i malinach, jak i przeciw chorobom grzybowym w uprawach warzywniczych.

W swoich technologiach ochrony przed chorobami zbóż firma poleca fungicydy Kier 450 SC (azoksystrobina, difenokonazol, tebukonazol), X-Met 100 SL (metkonazol), Makler 250 SE (azoksystrobina) i Artopos 500 EC (prochloraz), z którymi każdy może dopasować dla siebie odpowiednią kombinację. Innvigo proponuje cztery gotowe rozwiązania w technologii dwuzabiegowej oraz trzyzabiegowej.

W plantacje zbóż (pszenica ozima, pszenżyto ozime, żyto ozime, pszenica jara, jęczmień jary) wymagające wiosennego odchwaszczania, firma proponuje swoją nowość – herbicyd Galaxo 150 WG, oparty o substancje czynne: florasulam, jodosulfuron metylosodowy i tribenuron metylowy. Preparat stosuje się do początku fazy strzelanina w źdźbło (BBCH 30) razem z adiuwantem. Zalecany jest m.in. do zwalczania bodziszka drobnego, chabra bławatka, fiołka polnego, komosy białej, miotły zbożowej.

Plantatorzy rzepaku także mogą korzystać z gotowych propozycji, np. dwu- lub trzyzabiegowych. W pierwszym wiosennym zbiegu Innvigo zaleca regulator Mepik 300 SL (chlorek mepikwatu) z jednym z fungicydów X-Met 100 SL (metkonazol) lub Makler 250 SE, Bukat/Ambrossio 500 SC (tebukonazol) lub Dafne/Porter 250 EC (difenokonazol), które dobieramy w zależności od stanu plantacji.  Odpowiednio do zastosowanej ochrony w pierwszym terminie Innvigo zaleca dalsze działania w rzepaku. W terminie T-2 przeciwko zgniliźnie twardzikowej, szarej pleśni i czerni krzyżowych proponuje jedną ze swoich nowości – AsPik R 250 EC, preparat bazujący na protiononazolu i tebukonazolu.

Do walki ze szkodnikami Innvigo poleca stosowanie rotacyjne preparatów opartych na substancji czynnej acetamipryd (Los Ovados 200 SE, Apis 200 SE, Aceptir 200 SE) i deltametrynie (Delmetros 100 SC, Koron 100 SC, DelCaps 050 CS Delux 050 CS).

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.