fbpx
Strona głównaUprawaOchrona roślinOcena ryzyka środków ochrony roślin dla pszczół – konsultacje społeczne

Ocena ryzyka środków ochrony roślin dla pszczół – konsultacje społeczne

EFSA rozpoczęła konsultacje społeczne na temat wytycznych w projekcie oceny ryzyka środków ochrony roślin dla zapylaczy – pszczół miodnych, samotnych i trzmieli.

Konsultacje EFSA są odpowiedzią na wniosek Komisji Europejskiej o dokonanie przeglądu obecnie obowiązujących wytycznych, które opublikowano po raz pierwszy w 2013. Od tego czasu nauka dysponuje uaktualnioną wiedzą dotyczącą wpływu zagrożeń na pszczoły.

EFSA przeprowadziła już konsultacje z zainteresowanymi stronami i państwami członkowskimi w sprawie kluczowych aspektów aktualizacji wytycznych na różnych etapach procesu przeglądu. Teraz zachęca do przedstawienia uwag na temat nowych podejść zawartych w projekcie wytycznych, które dotyczą oceny ryzyka i analizy statystycznej badań terenowych.

Konsultacje społeczne potrwają 12 tygodni, do 3 października 2022 r., aby umożliwić maksymalne uczestnictwo zainteresowanym stronom.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.