fbpx
Strona głównaUprawaOchrona roślinOcena ryzyka środków ochrony roślin dla pszczół – konsultacje społeczne

Ocena ryzyka środków ochrony roślin dla pszczół – konsultacje społeczne

EFSA rozpoczęła konsultacje społeczne na temat wytycznych w projekcie oceny ryzyka środków ochrony roślin dla zapylaczy – pszczół miodnych, samotnych i trzmieli.

Konsultacje EFSA są odpowiedzią na wniosek Komisji Europejskiej o dokonanie przeglądu obecnie obowiązujących wytycznych, które opublikowano po raz pierwszy w 2013. Od tego czasu nauka dysponuje uaktualnioną wiedzą dotyczącą wpływu zagrożeń na pszczoły.

EFSA przeprowadziła już konsultacje z zainteresowanymi stronami i państwami członkowskimi w sprawie kluczowych aspektów aktualizacji wytycznych na różnych etapach procesu przeglądu. Teraz zachęca do przedstawienia uwag na temat nowych podejść zawartych w projekcie wytycznych, które dotyczą oceny ryzyka i analizy statystycznej badań terenowych.

Konsultacje społeczne potrwają 12 tygodni, do 3 października 2022 r., aby umożliwić maksymalne uczestnictwo zainteresowanym stronom.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]