Nowy wymiar fosforu

Rozmowa z Tomaszem Sikorą, dyrektorem handlowym Timac Agro Polska

Dlaczego Timac Agro Polska organizuje warsztaty polowe dla rolników – Panorama Pól?

– Sprzedajemy nawóz, który jest zwykłą szarą granulka i nie widać po tej granulce, co ona zawiera. Dopiero jak zaprosimy rolników na nasze poletka możemy im pokazać, jakie efekty daje zastosowanie tej granulki.  I jest to przewodni motyw naszych warsztatów polowych – chcemy pokazać rolnikom, że produkt, który im sprzedajemy daje lepsze efekty niż inne nawozy stosowane w tym czasie na te same uprawy. W tym roku Panorama Pól odbywa się pod hasłem ,,nowy wymiar fosforu’’. Prezentujemy na naszych poletkach demonstracyjnych efekty zastosowania nowej, opracowanej w ostatnim czasie przez nas cząsteczki fosforu – TOP – PHOS.

 

Czy nowe nawozy dostępne są już w sprzedaży?

– W tym roku rolnicy mogą już nie tylko podziwiać działanie TOP – PHOS na poletkach demonstracyjnych, ale również kupić nawozy zawierające nową cząsteczkę fosforu i zastosować na swoich polach.  Duże zainteresowanie na naszych warsztatach polowych nową cząsteczka fosforu świadczy, że nasze produkty potrzebne są polskiej wsi.

 

Jakie pytania rolnicy najczęściej zadają doradcom Timac Agro Poland ?

– Rolnicy najczęściej pytają o ceny oferowanych przez nas nawozów. Natomiast naszą rola jest pokazać im, ze najpierw musza poznać produkt, żeby przekonać się czy cena, która im podamy jest właściwa czy nie. Pytanie o cenę jest zawsze trudnym pytaniem, bo produkty dobre nigdy nie są tanie. My zarówno w salach wykładowych jak i na polach staramy się najpierw pokazać produkt, tłumaczyć jego rolę w gospodarstwie, wskazywać, co może wnieść nowego do technologii uprawy czy nawożenia.  Wtedy nikt już nie pyta o cenę tylko o korzyści, jakie płyną zastosowania oferowanych przez nas nawozów.

 

Czy po takich spotkaniach jak te w Starym Lubaszu przybywa rolników korzystających z waszych nawozów?

– Zawsze po spotkaniach polowych lawinowo przybywa nam klientów, których staramy się później utrzymać przez następne lata. Warsztaty polowe przynoszą zawsze dobre efekty, co upewnia nas, że warto je dalej organizować. W tym roku organizuje cztery duże spotkania polowe oraz kilkanaście mniejszych w każdym regionie Polski. W ich trakcie chcemy rolnikom nie tylko zaprezentować efekty stosowania naszych nawozów, ale również powiedzieć, że racjonalnie gospodarując nawozami można zaoszczędzić sporo pieniędzy i jednocześnie osiągać wysokie lub bardzo wysokie plony.

 

Dziękuje za rozmowę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności