fbpx
Strona głównaFirmy i produktyNowy wóz asenizacyjny do upraw sadowniczych Joskin na Agro Show 2016

Nowy wóz asenizacyjny do upraw sadowniczych Joskin na Agro Show 2016

Firma Joskin podczas tegorocznej wystawy Agro Show w Bednarach na swoim stoisku zaprezentowała sporo maszyn z oferty produktowej, w tym nowość – wóz asenizacyjny do upraw sadowniczych. Jeden z  wozów asenizacyjnych został wystawiony również na pasie startowym pozwalając zwiedzającym na szczegółowe zapoznanie się z jego specyfikacją techniczną i możliwościami.


Stoisko belgijskiego producenta zwracało uwagę odwiedzających w ostatni weekend imprezę w Bednarach. Bogata oferta przyczep i maszyn rolniczych zapewniła firmie Joskin spore zainteresowanie przybyłych rolników. Szczególnie, że stoisko tej marki znajdowało się niemal w centrum wystawy Agro Show, przy pasie startowym. Obecni na miejscu przedstawiciele firmy Joskin przede wszystkim zwracali uwagę na prezentowaną na stoisku nowość tej marki – wóz asenizacyjny do upraw sadowniczych.

Nowa maszyna została zaprojektowana i wykonana w zakładach Joskin. Jest ona przeznaczona przede wszystkim do pracy w sadzie. Na wóz powinni zwrócić uwagę producenci owoców, którzy starają się zwiększyć wydajność sadów użyźniając je nawozami organicznymi lub nawadniając.

Konstruktorzy wozu postarali się, aby maksymalnie zmniejszyć jego szerokość (1300 mm z oponami 15.0/55-17 TL AW), co ma zapobiec niszczeniu gałęzi i umożliwić nawożenie pod drzewami. Koła, pompa, zawory, mocowania do węży oraz światła drogowe są doskonale zintegrowane. Z tyłu wozu asenizacyjnego jest specjalne podwójne wyjście – z zaworem kulowym na każdym wylocie –  zasilane przez zawór hydrauliczny sterowany z ciągnika.

Maszyna powstała na bazie wozu asenizacyjnego MODULO2, jest dwustronnie ocynkowana ogniowo, ma solidną konstrukcję pozwalającą zachować nisko położony środek ciężkości, a jej zbiornik jest przyspawany  (na długości i na szerokości) do kołyski, na której ogniskują się naprężenia napędu.

Wóz asenizacyjny jest wyposażony w pompę łopatkową (system próżniowy), która zapewnia dobrą wydajność w korzystnej cenie. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, ma ona niskie koszty utrzymania, jest mało podatna na zużycie oraz prosta i wygodna w obsłudze. Pojemność nowego wozu asenizacyjnego wynosi 3-5 tys. litrów.

Źródło: Joskin

 

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.