fbpx

Nowości PICHON na SIMA 2013

Przedstawiamy listę nowości, które firma PICHON zaprezentuje podczas 75. edycji Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Rolnictwa SIMA 2013, w dniach od 24 do 28 lutego w Paryżu.

Ładowarka teleskopowa P600T
PICHON, producent kompaktowych ładowarek przegubowych od blisko 10 lat, rozpoczyna prezentację serii nowym model o mocy 60 KM z teleskopowym wysięgnikiem. Kolejna wersja maszyny o mocy 85 KM pojawi się na rynku w późniejszym czasie. 
Teleskopowa rama jest zaprojektowana i wykonana tak samo, jak w poprzednich modelach.
Obydwa modele wyposażone są w silnik Caterpillar Tier 4 w celu zapewnienia zgodności z nowymi zasadami emisji, które zaczną obowiązywać od roku 2014.
Modele P600T i P850T mogą być wyposażane albo w ramę ochronną FOPS, albo posiadać pełną kabinę dla lepszego komfortu.
 
Szersza gama ocynkowanych rozrzutników obornika
Firma wystartowała z tymi urządzeniami podczas ostatniej edycji targów SIMA w 2011 roku. Obecnie wprowadza nowe modele rozrzutników obornika: Muck Master M8 i M10. Model M10 dostępny jest w wersjach o pojemności od 8 do 24 m3.
Producent oferuje szeroką gamę urządzeń i akcesoriów, dostosowanych do każdego rodzaju obornika (przesuwna podłoga, system ważenia, elektroniczna kontrola szybkości dawkowania…)
 
Kontrola GPS nawożenia organicznego
Jesienią ubiegłego roku PICHON przedstawił własną magistralę komunikacyjną opartą o standard Can-bus. System komunikacji oparty na tym systemie transmisji danych pozwala na współpracę z jednym terminalem dużej liczby narzędzi. Zastosowanie tego systemu w rozrzutniku obornika pozwala kontrolować komputerowo dawkę zadawanego nawozu, a dane na ten temat gromadzić na nośniku pamięci. Podczas targów SIMA 2013 zostanie zaprezentowane rozwiązanie z zastosowaniem pozycjonowania GPS.
Po pierwsze, operator może łatwo wybrać pożądaną opcję pompowania i rozprzestrzeniania za pośrednictwem ekranu dotykowego. Następnie, może oglądać zastosowane nawożenie organiczne bezpośrednio na polu.
Dane mapy pola są uprzednio wgrywane lub rejestrowane podczas przejazdu po polu.
Po zakończeniu nawożenia na nośniku USB zapisywane są takie informacje jak: szybkość aplikacji, czas zabiegu, nawieziony obszar i objętość zastosowanego nawozu. 
Zarówno wszystkie parametry gnojowicy, jak również zarządzanie procesem aplikacji są zoptymalizowane dzięki zastosowaniu kontroli GPS.
Oprac. EG
 
McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.