Nowe modele Steyr i nowa stylistyka

Steyr proponuje swoim dotychczasowym oraz przyszłym klientom 14 nowych modeli ciągników serii Profi. Jak podkreśla producent, zachwycają one nie tylko swoim nowym wyglądem, ale także doskonałą wydajnością i wyjątkowym komfortem.

Rodzina ciągników Profi marki Steyr powiększyła się o modele o mocy 145 KM. W ten sposób klienci mogą wybierać spośród 14 modeli o zupełnie nowej stylistyce. Ciągniki serii Profi Classic z mechanicznymi zaworami hydrauliki zewnętrznej i niskim dachem wyróżnia ich funkcjonalność. Modele serii Profi mogą pochwalić się wyższym komfortem, podłokietnikiem z Multicontrollerem i wysoko położonym dachem. Profi CVT z bezstopniową przekładnią napędową i magistralą ISOBUS III zapewniają wysoki komfort.

Wydajność w standardzie
Wszystkie ciągniki Profi posiadają na wyposażeniu nowoczesne silniki ECOTECH. Seria ta obejmuje modele o mocy znamionowej od 116 do 145 KM, przy czym w głównym zakresie pracy silnika, mieszczącym się w przedziale od 1500 do 1900 obr/min, system PowerPlus firmy STEYR umożliwia uzyskanie dodatkowej mocy sięgającej nawet 34 PS. Ekologiczny układ neutralizacji spalin Hi-eSCR optymalizuje zużycie paliwa, a także poprawia osiągi i responsywność silnika. Jednocześnie spełnia wymogi normy emisji spalin Euro IV. Układ Hi-eSCR nie zawiera filtra cząstek stałych.

Układ S-TRONIC steruje zmianami biegów i obrotami silnika w zależności od zapotrzebowania na moc (bezstopniowa przekładnia). Dynamikę działania przekładni, zarówno przy sterowaniu za pomocą pedału, jak i Multicontrollera, można ustawić za pomocą dostępnych trzech poziomów reakcji przekładni.

Wbudowanie przedniego wału odbioru mocy i przedniego układu zawieszenia narzędzi w przedniej części ciągnika umożliwia zachowanie niewielkiego odstępu pomiędzy osią przednią a przednim układem zawieszenia narzędzi.

Zadowolenie z wyższego poziomu komfortu
W jednym z dostępnych wariantów, operator ma nieograniczony widok w zasięgu 360°: dzięki 4-słupkowej kabinie, dużej przeszkolonej powierzchni, oknu dachowemu i jednoczęściowej szybie przedniej. Jednoczęściowa szyba przednia zapewnia ponadto optymalną widoczność narzędzi montowanych z przodu oraz przedniego ładowacza.

Również widoczność przyłączy tylnych jest bez zarzutu. Elektrycznie podgrzewane i regulowane lusterka zewnętrzne zapewniają zawsze optymalną widoczność nawet szerokich narzędzi. Możliwe jest zamontowanie maksymalnie 16 reflektorów roboczych z diodami LED o natężeniu światła po 2000 lumenów. Udoskonalona oś przednia i większy rozstaw osi zwiększają komfort jazdy po drogach i trakcję przy pracy w polu. Promień skrętu maszyny wynosi 5,4 m. Oznakowane różnymi kolorami przyłącza hydrauliczne ciągników serii Profi znajdują się z lewej i prawej strony górnego wahacza.

Prosta i intuicyjna obsługa
W ciągnikach serii Profi i Profi CVT z monitorem S-TECH z powodzeniem można korzystać z systemów agrotechniki precyzyjnej. Dzięki temu można na przykład z łatwością sterować pracą narzędzi kompatybilnych z magistralą ISOBUS II, a w nowych modelach Profi CVT z magistralą ISOBUS III, podłączyć automatyczny układ prowadzenia oraz obsługiwać ciągnik.

Modele Profi i Profi CVT posiadają na wyposażeniu system Easy-Tronic II, umożliwiający intuicyjny zapis czynności wykonywanych w funkcji przebytej odległości lub czasu. Intuicyjną konfigurację systemu Easy- Tronic II zapewnia monitor S-Tech 700. Funkcję tę można z łatwością włączać i wyłączać za pomocą przycisku na Multicontrollerze. Intuicyjny pulpit sterowania (ICP) umożliwia sterowanie pracą przedniego i tylnego układu zawieszenia narzędzi oraz obsługę innych funkcji ciągnika. Modele Profi i Profi CVT są również przygotowane do korzystania z systemów S-Tech i S-Guide. Dzięki zamontowanemu w maszynie systemowi nawigacji GPS RTK i firmowej sieci RTK układ automatycznego prowadzenia S-Guide pozwala kierować ciągnikiem z dokładnością do 2,5 cm.

Źródło: Steyr