Nowe maszyny do uprawy mechanicznej

Chwastownik

Mimo aktualnie trudnej sytuacji w kraju związanej z koronawirusem, Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych opracowuje nowe konstrukcje maszyn. Jedną z nich jest chwastownik do mechanicznego niszczenia chwastów w uprawach, a drugą pielnik ekologiczny do uprawy międzyrzędowej.

Prace nad chwastownikiem zostały już zakończone i obecnie trwają testy polowe maszyny. Testowany egzemplarz ma szerokość roboczą aż 15 metrów. Do transportu maszyna jest składana hydraulicznie, aby bezpiecznie i zgodnie z przepisami móc poruszać się po drogach publicznych. Atutem maszyny jest hydrauliczna zmiana kąta natarcia palców roboczych. Producent zapewnia, że w miarę zapotrzebowania będą dostępne maszyny o mniejszej szerokości roboczej.

Ekopielnik

Kolejną maszyną, która w najbliższym czasie pojawi się w ofercie jest ekopielnik do uprawy międzyrzędowej. Maszyna będzie wyposażona w najnowocześniejsze systemy sterowania. Do precyzyjnego prowadzenia pielnika w rzędzie zostanie zastosowany system z kamerą „czytającą” rzędy oraz system automatycznego podnoszenia poszczególnych sekcji roboczych przy pracy na klinach lub uwrociach. Obecnie trwają prace końcowe związane z montażem systemów sterowania i wkrótce rozpoczną się pierwsze testy.

WRP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności