Mitas i CLAAS podpisały umowę o dostawie opon

Czołowy producent techniki rolniczej CLAAS i firma Mitas podpisali długoterminowy kontrakt na dostawy opon rolniczych. W ciągu najbliższych lat Mitas będzie dostarczać opony marek Mitas i Continental do ciągników i kombajnów produkowanych przez firmę CLAAS.

Nasza współpraca z firmą CLAAS przebiega na świetnym poziomie. Tą umową kontynuujemy tylko dobre relacje, które nawiązaliśmy już w roku 2004, kiedy to Mitas przejął linię opon rolniczych Continental –  mówi Andrew Mabin, dyrektor handlowy i marketingowy Mitas. I dodaje – Jednym z dowodów naszej dobrej współpracy jest nagroda Dostawca roku 2011 w kategorii innowacje. CLAAS przyznał nam tę nagrodę za oponę CHO.
CLAAS korzysta obecnie z opon marek Mitas i Continental przy produkcji ciągników i kombajnów pochodzących z jego fabryk w Niemczech, Francji, Rosji i USA. W ciągu ostatnich lat Mitas stał się jednym z największych światowych dostawców firmy CLAAS. 
Umowa dotyczy wyrobu i optymalizacji dostaw opon Mitas do poszczególnych zakładów produkcyjnych grupy CLAAS. – Naszym celem jest pełne zadowolenie naszego długoterminowego partnera CLAAS i wszystkich jego klientów –  podkreślił Jens Steinhardt, manager do spraw kluczowych klientów firmy Mitas. 
 

Firma MITAS a.s. z koncernu ČGS HOLDING a.s. jest jednym z głównych europejskich producentów opon rolniczych, które wyrabia i sprzedaje na całym świecie pod trzema markami handlowymi. Własnymi markami handlowymi firmy są Mitas i Cultor; marka opon Continental dla segmentu rolniczego jest licencjonowana. MITAS a.s. wyrabia i sprzedaje również opony przemysłowe i opony do motocykli pod marką Mitas. MITAS a.s. jest właścicielem trzech zakładów produkcyjnych w Czechach, jednego w Serbii i jednego w USA, posiada także własną światową sieć sprzedaży i dystrybucji.

(wrp,pl)