fbpx

Miliony złotych dotacji wyłudzone z ARiMR

Nawet 2 mln złotych złotych dotacji na podstawie fałszywych faktur mogła wyłudzić grupa przestępcza od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – informuje Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

– Grupa stworzyła sieć fikcyjnych spółek, które wystawiały „puste” faktury, dokumentujące zakup i sprzedaż tekstyliów oraz innych towarów. Na ślad jej działalności trafiono podczas jednej z kontroli w Wólce Kossowskiej – podała Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

Sprawa ma dotyczyć osób prowadzących działalność rolniczą z woj. mazowieckiego, lubuskiego i wielkopolskiego. W ten sposób mogło dość do wyłudzenia nawet 2 mln złotych, jednak to nie wszystko. Zamieszana w proceder grupa miała zajmować się także praniem brudnych pieniędzy; ta sprawa może dotyczyć nawet kilkuset milionów złotych.

W toku śledztwa zatrzymano już 10 osób i postawiono 65 zarzutów, m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy, oszustw podatkowych, przestępstw fakturowych oraz wyłudzeń dotacji. Prawdopodobnie to jednak nie koniec zatrzymań, bowiem podejrzanych jest aż 54 osoby.

Organy państwa zabezpieczyły 18 milionów złotych mienia podejrzanych.

McHale - baner
Danko baner marzec 2024
Bayer - baner
Advertisement

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.