fbpx

Mieszanki DSV – co wybrać? Dni Pola w Spytkówkach z DSV [video]

Tradycyjnie co roku firmy DSV na poletkach doświadczanych Stacji Doświadczalno-Hodowlanej w Spytkówkach w województwie wielkopolskim prezentuje szereg odmian mieszanek wsiewek i poplonów. W tym roku również można było obejrzeć bogatą kolekcję i sporo nowości.

Poniżej przedstawiamy kila z prezentowanych odmian, które firma DSV poleca rolnikom. Zachęcamy również do obejrzenia filmu z prezentacją kilku najistotniejszych mieszanek.

Pożytek dla pszczół – mieszanka została specjalnie opracowana do zazieleniania terenów odłogowanych na glebach lekkich. Jej głównymi użytkownikami są pszczoły miodne, trzmiele i bzygacze. W skład mieszanik wchodzą facelia, seradela, gorczyca biała, gryka, rzodkiew oleista, wyka jara, ogórecznik, Koniczyna czerwona, koniczyna perska, koniczyna aleksandryjska, słonecznik, koniczyna inkarnatka. Zalecana norma wysiewu to 15 kg/ha.

N -FIXX – jest to mieszanka, która nadaje się na płodozmiany z kukurydzą i zbożami ozimymi. Mieszanka jest odporna na osypywanie i dzięki temu odpowiednia do wczesnych terminów wysiewu. Poza tym pozostawia po sobie bardzo dobrą sprawność gleby, działa silnie humusotwórczo oraz poprawia zdrowotność i witalność wyjałowionej gleby. W skład mieszanki wchodzą gównie rośliny bobowate, a także facelia, len oleisty, słonecznik, ramtil, sorgo, groch pastewny, wyka jara, koniczyna aleksandryjska, koniczyna perska, Trifolium squarrosum.

Brassica Pro – mieszanka ta wspomaga strukturę gleby. Poprzez interakcję różnych gatunków roślin z glebą, aktywność składników pokarmowych może być zrównoważona przez całą fazę wzrostu.
Zróżnicowane zbiorowiska roślinne powodują, że organizmy glebowe są odżywiane w bardziej zbilansowany sposób, bez konkurowania z główną uprawą. Wysoki udział roślin bobowatych ma pozytywny wpływ na stosunek C:N.  BrassicaPro może być również stosowana jako mieszanka międzyplonowa z dużą ilością roślin bobowatych, na przykład w płodozmianie z rzepakiem. W jej skład wchodzą głównie rośliny bobowate, a także seradela, len oleisty, łubin gorzki, koniczyna aleksandryjska, koniczyna perska, ramtil.

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.