fbpx

Mieszanki DSV – co wybrać? Dni Pola w Spytkówkach z DSV [video]

Tradycyjnie co roku firmy DSV na poletkach doświadczanych Stacji Doświadczalno-Hodowlanej w Spytkówkach w województwie wielkopolskim prezentuje szereg odmian mieszanek wsiewek i poplonów. W tym roku również można było obejrzeć bogatą kolekcję i sporo nowości.

Samasz loteria - baner

Poniżej przedstawiamy kila z prezentowanych odmian, które firma DSV poleca rolnikom. Zachęcamy również do obejrzenia filmu z prezentacją kilku najistotniejszych mieszanek.

Pożytek dla pszczół – mieszanka została specjalnie opracowana do zazieleniania terenów odłogowanych na glebach lekkich. Jej głównymi użytkownikami są pszczoły miodne, trzmiele i bzygacze. W skład mieszanik wchodzą facelia, seradela, gorczyca biała, gryka, rzodkiew oleista, wyka jara, ogórecznik, Koniczyna czerwona, koniczyna perska, koniczyna aleksandryjska, słonecznik, koniczyna inkarnatka. Zalecana norma wysiewu to 15 kg/ha.

N -FIXX – jest to mieszanka, która nadaje się na płodozmiany z kukurydzą i zbożami ozimymi. Mieszanka jest odporna na osypywanie i dzięki temu odpowiednia do wczesnych terminów wysiewu. Poza tym pozostawia po sobie bardzo dobrą sprawność gleby, działa silnie humusotwórczo oraz poprawia zdrowotność i witalność wyjałowionej gleby. W skład mieszanki wchodzą gównie rośliny bobowate, a także facelia, len oleisty, słonecznik, ramtil, sorgo, groch pastewny, wyka jara, koniczyna aleksandryjska, koniczyna perska, Trifolium squarrosum.

Brassica Pro – mieszanka ta wspomaga strukturę gleby. Poprzez interakcję różnych gatunków roślin z glebą, aktywność składników pokarmowych może być zrównoważona przez całą fazę wzrostu.
Zróżnicowane zbiorowiska roślinne powodują, że organizmy glebowe są odżywiane w bardziej zbilansowany sposób, bez konkurowania z główną uprawą. Wysoki udział roślin bobowatych ma pozytywny wpływ na stosunek C:N.  BrassicaPro może być również stosowana jako mieszanka międzyplonowa z dużą ilością roślin bobowatych, na przykład w płodozmianie z rzepakiem. W jej skład wchodzą głównie rośliny bobowate, a także seradela, len oleisty, łubin gorzki, koniczyna aleksandryjska, koniczyna perska, ramtil.

Baner SDF
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły

Najpopularniejsze artykuły

None found

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.