Międzynarodowe Dni Pola w Rosji zapraszają wystawców

Trwają już przygotowania do Rosyjskich Międzynarodowych Dni Pola organizowanych przez DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze). W tym roku nowością będzie również sektor poświęcony hodowli i drugi, dotyczący produkcji ziemniaków. Do końca marca można jeszcze zarezerwować stoisko.

Poprzednia edycja w 2015 roku zgromadziła 150 wystawców z Rosji, Niemiec, Austrii, Finlandii i Francji, a wśród nich dobrze znane spółki rolne, takie jak Kuhn, Rostselmash, Gregoire Besson KWS i Lely. Imprezę odwiedziło prawie 6300 gości. Po udanej pierwszej edycji Międzynarodowych Dni Pola w regionie Wołgi, w tym roku popularna impreza również odbędzie się na świeżym powietrzy w pobliżu stolicy Tatarstanu – Kazania od 30 czerwca do 2 lipca 2016. 
W tym roku impreza „rozwinie skrzydła“ – przygotowania do niej rozpoczęły się na 48. pokazowych poletkach  już w sierpniu ub.r. Poza poletkami, na miejscu będzie również miejsce wystawowe, gdzie producenci będą mogli zaprezentować swoją ofertę oraz poletka demonstracyjne do pokazów maszyn. 
Ponieważ hodowla zwierząt i mleczarstwo odgrywają ważną rolę w tym regionie, tegoroczna impreza będzie miała również nową sekcję, poświęconą hodowli zwierząt. W Tatarstanie w ubiegłym roku wytworzono niemal 1,5 miliona ton ziemniaków – to drugie miejsce w produkcji ziemniaków wśród wszystkich rosyjskich regionów. Dlatego drugą innowacją będzie „Kraina ziemniaków“ – powierzchnia wystawowa poświęcona ziemniakom, wraz z poletkami i prezentacją maszyn do ich produkcji. Dodatkowo, organizatorzy planują porównanie metod uprawy wczesnych ziemniaków. Szczególną atrakcją będzie degustacja różnych odmian ziemniaka bezpośrednio na polu.
Wystawa jest organizowana przez niemieckie IFWexpo Heidelberg i jego rosyjskiego partnera Kazanskaya Yarmarka, przy wsparciu Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego (DLG e.V.) oraz Ministerstwa Rolnictwa i Żywności Republiki Tatarstan. 
Firmy zainteresowane udziałem mogą zarezerwować swoje stanowisko do 31 marca 2016 roku z IFWexpo Heidelbergu lub Kazanskaya Yarmarka. Więcej informacji na http://www.mdpp.ru/de/home/.
Źródło: DLG