fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychMatif: Po poniedziałkowych wzrostach cen zbóż nie ma już śladu. We wtorek...

Matif: Po poniedziałkowych wzrostach cen zbóż nie ma już śladu. We wtorek spadły z nawiązką

Ceny zbóż na paryskim Matifie znów spadły. Jeszcze wczoraj mieliśmy do czynienia z odbiciem, i to nawet sporym, jednak zostało ono zniwelowane z naddatkiem.

Cena pszenicy spadła bowiem aż o 3,35 proc. do 331,75 EUR/t. Cena kukurydzy z zeszłego roku spadła o 1,8 proc. do 287,75 EUR/t, jednak kontrakty na ziarno z nowych zbiorów zaliczyły znacznie większy spadek, bo o 3,8 proc. do 278,25 EUR/t. Potaniał też rzepak, ale minimalnie, bo o 0,3 proc. do 663,25 EUR/t.

Przeceny również za oceanem. I to znacznie większe, bo sięgające nawet niemal 6 proc. w przypadku pszenicy i ponad 5 proc. w przypadku kukurydzy.

–  Rynek kontraktów terminowych na kukurydzę załamał się wraz z innymi zbożami i nasionami oleistymi. Zaktualizowana prognoza Barchart dotycząca produkcji kukurydzy w sezonie 22/23 przewiduje wzrost o 1,4 proc. w porównaniu z ich wcześniejszymi szacunkami – informuje serwis Barchart.

A co w sprawie rosyjskiego statku ze skradzionym ukraińskim zbożem?

– Tureccy urzędnicy zatrzymali statek transportowy w regionie Morza Czarnego w celu przeprowadzenia dochodzenia. Statek przewoził ponad 7 tys. ton zboża i płynął pod rosyjską banderą z Berdiańska (ukraiński port pod rosyjską kontrolą). Śledztwo nadal trwa, ale Turcja zapewnia, że ukraińskie zboże nie zostanie skradzione – podaje Barchart. 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.