fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychMatif: cena rzepaku w dół o prawie 18 EUR/t

Matif: cena rzepaku w dół o prawie 18 EUR/t

Cena rzepaku na paryskim Matifie spadła wczoraj w kontraktach na luty o 17,75 euro za tonę do zaledwie 538,5 EUR/t. To największa dzienna strata od początku grudnia zeszłego roku.

Podobna skala spadków dotknęła kontrakty majowe i wyniosła 16,5 EUR/t. Rzepak w kontraktach na maj wyceniany jest obecnie na 543,5 EUR/t.

O cenach na rynku europejskim decyduje wciąż bardzo duży import rzepaku z Kanady i Australii. Sytuacji nie poprawia umacniające się euro.

Nieco w górę poszła pszenica; o 2 EUR/t do 288,75 EUR/t. – Pomimo wczorajszej korekty, trend spadkowy na Euronext jest nadal stabilny. Odwrotnie było w Chicago, gdzie po dwutygodniowym szczycie we wtorek realizacja zysków spowodowała niewielki spadek. Rynkowi europejskiemu sprzyjał dobry popyt eksportowy z Afryki Północnej we Francji. FranceAgriMer podniósł prognozę eksportu pszenicy miękkiej do krajów trzecich o 300 tys. ton do 10,6 mln ton – informuje serwis Kaack.

Za notowaniami pszenicy podążyły notowania kukurydzy, która zdrożała również o 2 EUR/t do 280,5 EUR/t.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.