fbpx
Strona głównaPolecamyLegenda padła. Sąd ogłosił upadłość Ursusa

Legenda padła. Sąd ogłosił upadłość Ursusa

Po wielu latach problemów finansowych legendarny, polski producent ciągników musi złożyć broń. Sąd w Warszawie nie zgodził się na postępowanie sanacyjne i ogłosił upadłość Ursusa.

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XVIII Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych 12 lipca br. oddalił wniosek Ursusa o otwarcie postępowania sanacyjnego oraz ogłosił upadłość spółki, podał Ursus w komunikacie. Postanowienie o ogłoszeniu upadłości jest nieprawomocne, jednakże jest skuteczne i wykonalne z dniem jego wydania.

W dalszej części komunikatu czytamy, że Sąd wyznaczył KGS Restrukturyzacje Sp. z o.o. w Warszawie na syndyka w sprawie rozpoznania wniosków wierzycieli Getin Noble Banku S.A. w Warszawie i Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego S.A. w Warszawie o ogłoszenie upadłości Ursus S.A.

3 KOMENTARZE

    • Nie pitol pan farmazonów bo Ursusa zniszczyli ynżynierowie i ich durne pomysły bo zamiast rozwijać technologię to kupili jakąś licencję z przedwieków i klepali to.
  1. Ursus jest częścią historii naszego kraju i Państwo nie powinno dopuścić do upadku. Stocznia jak i ursus oraz wiele innych fabryk powinni uzyskać wsparcie finansowe od państwa bo to jest historia i tego nie mozna zniszczyć

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.