Legenda padła. Sąd ogłosił upadłość Ursusa

Po wielu latach problemów finansowych legendarny, polski producent ciągników musi złożyć broń. Sąd w Warszawie nie zgodził się na postępowanie sanacyjne i ogłosił upadłość Ursusa.

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XVIII Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych 12 lipca br. oddalił wniosek Ursusa o otwarcie postępowania sanacyjnego oraz ogłosił upadłość spółki, podał Ursus w komunikacie. Postanowienie o ogłoszeniu upadłości jest nieprawomocne, jednakże jest skuteczne i wykonalne z dniem jego wydania.

W dalszej części komunikatu czytamy, że Sąd wyznaczył KGS Restrukturyzacje Sp. z o.o. w Warszawie na syndyka w sprawie rozpoznania wniosków wierzycieli Getin Noble Banku S.A. w Warszawie i Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego S.A. w Warszawie o ogłoszenie upadłości Ursus S.A.

3 KOMENTARZE

    • Nie pitol pan farmazonów bo Ursusa zniszczyli ynżynierowie i ich durne pomysły bo zamiast rozwijać technologię to kupili jakąś licencję z przedwieków i klepali to.

  1. Ursus jest częścią historii naszego kraju i Państwo nie powinno dopuścić do upadku. Stocznia jak i ursus oraz wiele innych fabryk powinni uzyskać wsparcie finansowe od państwa bo to jest historia i tego nie mozna zniszczyć

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj