fbpx
Strona głównaFirmy i produktyKubota M4002 – Solidne uzupełnienie oferty średniej mocy

Kubota M4002 – Solidne uzupełnienie oferty średniej mocy

Podczas targów Agro Show, Kubota zaprezentowała serię M4002, czyli następcę serii M60 – ciągników Kubota M6060 i M7060. Seria M4002 stanowi uzupełnienie oferty japońskiego producenta o nowoczesne ciągniki popularnego segmentu do 75 KM.

Na serię M4002 składają się dwa ciągniki – Kubota 4062 oraz M4072 wyposażone w czterocylindrowy silnik Kubota V3307 o mocy odpowiednio 66 i 74 KM i pojemności 3331 cm3. Ciągniki tej serii są oparte o solidną i sprawdzoną podstawę, japoński producent po raz kolejny posłuchał opinii użytkowników i podążając ścieżką kaizen, praktykowaną przez koncern Kubota, wprowadził poprawki w oparciu o opinie użytkowników. Kubota w serii M4002 postawiła przede wszystkim na wydajność, prostotę obsługi oraz komfort operatora

– W odróżnieniu od konkurencyjnych ciągników w tym segmencie, w serii M4002 Kubota położyła nacisk na komfort i wysoką jakość wykonania oraz wykończenia. Przestronna kabina, klimatyzacja w standardzie, ergonomiczny układ sterowania to cechy, które wyróżniają serię spośród konkurencyjnych maszyn średniej mocy. Ciągniki są już dostępne w naszej sieci dilerskiej, gdzie specjaliści produktowi zaprezentują maszynę i przedstawią indywidualną ofertę finansowania Kubota Finance – mówi Andrzej Sosiński, Manager ds. Marketingu marki Kubota.

Zbudowany na solidnej podstawie

Seria M4002 otrzymała nową, bardziej przestronną kabinę Ultra Large Cab II o wysokiej jakości wykończenia z opcjonalnym fotelem pasażera. Na standardowym wyposażeniu znajduje się pneumatycznie amortyzowany fotel a całość uzupełnia nowa, cyfrowa deska rozdzielcza. Elementy układu sterowania zostały ergonomicznie rozmieszczone w zasięgu ręki operatora, dzięki czemu można pracować łatwiej i szybciej. W stosunku do poprzedniej generacji, w serii M4002 wydłużono także odchylaną kolumnę kierownicy tak, żeby jeszcze bardziej dostosować ciągnik do operatora. Sama kabina posiada wąskie słupki oraz duże przeszklone powierzchnie, które zapewniają doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach.

Jeszcze lepsza przekładnia

Ciągniki reprezentujące serię Kubota M4002 wyposażono w nową przekładnię posiadającą 18 biegów do przodu oraz 18 biegów do tyłu. Opcjonalnie możliwe jest wyposażenie nowego modelu Kubota M4072 w przekładnię 36/36. Seria M4002 posiada rewers elektrohydrauliczny, który ułatwia wykonywanie manewrów wymagających wysokiej precyzji czy chociażby pracę z ładowaczem czołowym. Ponadto w modelach wyposażonych w półbiegi dostępna jest opcja elektronicznego sterowania sprzęgłem na dźwigni zmiany biegów. Prędkość maksymalna przy każdej skrzyni jest osiągana przy obniżonej prędkości obrotowej. W połączeniu z doskonałym i sprawdzonym silnikiem Kubota, przekłada się to na realne oszczędności.

Doskonała współpraca z ładowaczem

Bezsprzęgłowy rewers sterowany elektrohydraulicznie w połączeniu z wydajną sekcją hydrauliczną czyni z ciągników serii M4002 idealne maszyny do współpracy z ładowaczem czołowym. Ciągniki Kubota znane są ze swojej zwrotności, nie inaczej jest w serii M4002 – dzięki zastosowaniu przedniego mostu z przekładnią stożkową, promień skrętu jest bardzo niewielki. Umożliwia to również bezpieczną pracę z włączonym napędem przednim i obciążonym ładowaczem czołowym.

Bezpieczny dla roślin

Dzięki temu, że ciągniki Kubota serii M4002 są produkowane w całości w jednej fabryce, możliwe było skonstruowanie maszyn o imponująco wysokim prześwicie. Producent schował wał napędowy ciągnika w zagłębieniu miski olejowej, brak odsłoniętego wału to brak uszkodzonych roślin podczas pracy. Cechę tę docenią w szczególności rolnicy zajmujący się uprawą warzyw.

Źródło: Kubota

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.