Kombajny CX7000 i CX8000 Elevation marki New Holland

Firma New Holland wprowadza na rynek konwencjonalne kombajny najnowszej generacji CX7000 i CX8000 Elevation. Ta maszyna, wyposażona w wytrząsacze słomy, o największej w segmencie mocy sięgającej prawie 450 KM, zapewnia niezrównaną jakość słomy i najczyściejszą próbkę ziarna, przeznaczony dla profesjonalnych gospodarstw rolnych działających na dużą skalę na całym świecie. W ciągu ostatniej dekady wyprodukowanych zostało ponad 10000 kombajnów CX, co samo w sobie stanowi dowód ogromnej popularności, jaką cieszą się wśród użytkowników profesjonalnych na całym świecie.

Gama CX została wprowadzona na rynek w roku 2001 i po dziś dzień jest tradycyjnym kombajnem o największej mocy i pojemności na świecie” – oświadczył Hedley Cooper, Kierownik ds. Zarządzania Produktami odpowiedzialny za kombajny żniwne. „Wprowadzenie naszych wielokrotnie nagrodzonych technologii Opti-Fan™ i Opti-Clean™ zwiększa wydajność czyszczenia nawet o 20% i poprawia opłacalność z punktu widzenia wszystkich rolników”.
System Opti-Fan™
Wielokrotnie nagrodzony mechanizm Opti-Fan™, standardowo montowany we wszystkich modelach, neutralizuje wpływ nachyleń w górę i w dół na wydajność zbiorów. Operator ustawia prędkość wentylatora na poziomie ziemi, a system automatycznie dostosowuje go podczas jazdy kombajnem w górę lub w dół. Podczas jazdy pod górę prędkość ulega zmniejszeniu, aby zapobiec zbyt szybkiemu przesuwowi materiału nad sitami, powodującemu straty, natomiast podczas zjeżdżania ze zboczy wzrasta ona, aby nie dopuścić do nagromadzenia materiału. Ten efektywny system zapewnia lepszą próbkę ziarna i mniejsze straty.
System Opti-Clean™ montowany jest standardowo w maszynach wyposażonych w samopoziomujący układ czyszczący, zwiększający wydajność czyszczenia do 20%. Optymalizuje on kąty skoku i wyrzutu w systemie czyszczącym, co poprawia system czyszczenia. Podsiewacz, sito wstępne i sito górne działają niezależnie, co usprawnia dodatkowo system czyszczenia pod względem wydajności, a dłuższy skok sita i ostry kąt wyrzutu utrzymują większą część materiału w powietrzu, co poprawia oddzielanie ziarna od plew.
Wytrząsacze słomy Opti-Speed™
W seriach CX7000 i CX8000 Elevation zastosowano również ekskluzywną technologię wytrząsaczy słomy Opti-Speed™, zapewniającą zwiększenie wydajności do 10%. Ten unikalny system automatycznie zmienia prędkość wytrząsacza słomy w zależności od pochylenia pola. Zadanie operatora ogranicza się po prostu do wyboru jednego z czterech ustawień wstępnych: pszenicy, kukurydzy, rzepaku i ryżu, a całą resztą zajmuje się system Opti-Speed™. Podczas jazdy pod górę prędkość wytrząsaczy słomy ulega obniżeniu w celu zmniejszenia prędkości transportu słomy nad wytrząsaczami, natomiast podczas jazdy z górki prędkość wzrasta, aby zapobiec zapchaniu. Dzięki mniejszym prędkością wytrząsaczy słomy system doskonale się sprawdza podczas zbiorów kukurydzy.
Większe zbiorniki na ziarno i szybszy rozładunek
Wszystkie zbiorniki na ziarno zostały znacznie powiększone: obecnie maksymalna pojemność zbiornika w modelach CX8080 i CX8090 Elevation wynosi aż 11500 litrów. Oznacza to, że kombajn może pracować dłużej bez konieczności rozładunku, co ułatwia logistykę ziarna. Ponadto maksymalna prędkość rozładunku sięga obecnie 125 litrów/sekundę, czyli jest o 14% większa w porównaniu do poprzedniej, co oznacza, że największy zbiornik ziarna jest opróżniany w zalewie 90 sekund.
Prędkość EKO do 40 km/h
CX7000 i CX8000 Elevations są jedynymi tradycyjnymi kombajnami będącymi w stanie osiągnąć prędkość transportu drogowego rzędu 40 km/godz. w całej gamie z napędem kołowym. Ta najwyższa prędkość, aż o 33% większa w porównaniu do poprzednich modeli, osiągana jest przy mniejszych prędkościach obrotowych silnika, wynoszących zaledwie 1600 obr./min, by zmniejszyć zużycie paliwa o 25%. 
Gumowe gąsienice SmartTrax™
Zaprojektowany przez specjalistów firmy New Holland system gumowych gąsienic SmartTrax™ jest dostępny w modelach CX7090, CX8080 i CX8090 Elevations. Trójkątna konstrukcja zmniejsza nacisk na grunt nawet o 57% w porównaniu do maszyn poruszających się na kołach. System SmartTrax™ charakteryzuje się zwiększoną przyczepnością, dzięki czemu przenosi maksymalną siłę uciągu do podłoża. System SmartTrax™ dostępny jest w dwóch wariantach szerokości gąsienic: 610 mm – spełniający ograniczenia szerokości środków transportowych do 3,5 m oraz 760 mm, idealnie sprawdzający się podczas pracy w najbardziej ekstremalnych warunkach. 
Oświetlenie
Aby umożliwić użytkownikowi błyskawiczną kontrolę wzrokową wydajności zbiorów, cała gama wyposażona jest w ultraobszerny, 26,4-centymetrowy kolorowy monitor z ekranem dotykowym IntelliView™ IV. Ten terminal umożliwia operatorowi monitorowanie i błyskawiczne modyfikowanie całej gamy parametrów roboczych zbiorów.
Po przeprowadzeniu obszernych konsultacji z klientami, firma New Holland wprowadziła najbardziej wszechstronny pakiet oświetlenia, poprawiający rozprzestrzenianie światła z przodu kombajnu nawet o 55%. Dwie dodatkowe lampy HID oświetlają heder, natomiast dodatkowy reflektor oświetla pole znajdujące się z przodu. Dwie halogenowe lampy HID zamontowane są na osłonie tylnej i zapewniają szeroki strumień światła, umożliwiający operatorom monitorowanie pozostałej dystrybucji lub przepływu słomy z tyłu ciągnika. Dwie kolejne lampy umieszczone są na panelach bocznych i oświetlają oś tylną, co zapobiega przypadkowemu wjechaniu w stojący łan. 
Dodatkowej optymalizacji uległ również komfort operatora dzięki unowocześnionemu fotelowi z głębokimi poduszkami i większym zakresem regulacji przesunięcia do przodu i do tyłu, co zapewnia wygodę każdemu użytkownikowi, niezależnie od jego gabarytów. Dla najbardziej wymagających operatorów oferowany jest opcjonalny, podgrzewany, wykonany w całości ze skóry fotel. 
Podstawowe parametry techniczne:

Model

Liczba wytrząsaczy słomy

Maksymalna moc podczas zbiorów (kW/KM)
ECE R120

Pojemność zbiornika na ziarno (I)

Całkowita powierzchnia czyszczenia (m²)

CX7080

5

220/299

9000

5,4

CX7090

5

240/326

10000

5,4

CX8070

6

240/326

9500

6,5

CX8080

6

265/360

11500

6,5

CX8090

6

330/449

11500

6,5

(mat)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności