Już za chwilę AGROTECH

Na najważniejsze wydarzenie branży w Polsce zapraszamy od 7 do 9 marca 2014 roku.

Wystawa jak co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Już wiadomo, że na stoiskach zobaczyć będzie można setki najnowszych maszyn, a wśród nich także te wielkogabarytowe oraz zwycięzców międzynarodowego konkursu Tractor of the Year 2014! Targi Kielce zakończyły modernizację i rozbudowę obiektów. A zatem w Kielcach nowości na każdym kroku.
Nowe Centrum Kongresowe na 1000 osób, parking wielopoziomowy na pół tysiąca aut, zachodni terminal wejściowy i drogi dojazdowe z bezkolizyjnym zjazdem ze stron Krakowa, Warszawy i Łodzi. To wszystko zdecydowanie przyczyni się do podniesienia poziomu najważniejszej i najchętniej odwiedzanej imprezy rolniczej w Polsce. 
AGROTECH, bo o nim mowa, odbędzie się wiosną 2014. Kilkuset wystawców z całego świata zaprezentuje najnowocześniejszy sprzęt niezbędny w gospodarstwach rolnych. Z ich ofertą zapozna się ponad 55 tysięcy zwiedzających, którzy będą także mogli skorzystać z fachowych porad konsultantów najważniejszych branżowych instytucji. To zdecydowanie największe targi rolnicze w halach w Polsce.  
Aby wyjść naprzeciw komfortowi wystawców, na terenie Targów Kielce staną nowe specjalne hale wystawiennicze. Jedna z nich będzie od strony zachodniej, a zatem tam, gdzie uruchomiono nowe wejście i drogi dojazdowe. W tym miejscu ponad 80% gości rozpocznie zwiedzanie AGROTECHU.
Wystawie AGROTECH towarzyszyć będzie wiele ważnych ogólnopolskich wydarzeń. Wśród nich między innymi wręczenie Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, prestiżowej statuetki Maszyna Rolnicza Roku czy Krajowy Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych oraz specjalistyczne konferencje. 
Tractor of the Year 2014
Podczas targów AGROTECH w Kielcach redakcja ROLNICZEGO PRZEGLĄDU TECHNICZNEGO zaprezentuje dwóch zwycięzców prestiżowego europejskiego konkursu dziennikarzy branży techniki rolniczej TRACTOR OF THE YEAR, w kategorii ciągników polowych: CLAAS'a AXION'a 850 (zdobywcę tytułu Ciągnika Roku 2014) oraz LAMBORGHINI NITRO 130 VRT (zdobywcę tytułu najlepiej zaprojektowanego Ciągnika Roku 2014). TRACTOR OF THE YEAR® (Ciągnik Roku) jest międzynarodową nagrodą przyznawaną przez dziennikarzy z 23 krajów Europy . Maszyny oceniane są w kategoriach ciągnik polowy i ciągnik specjalistyczny (sadowniczy/winnicowy) oraz design w obu kategoriach. Zanim ciągnik trafi na listę siedmiu nominowanych do nagrody Tractor of the Year, dziennikarze reprezentujący czasopisma będące członkami Jury muszą mieć możliwość oceny ciągnika w warunkach polowych. 
Z zasadami konkursu w można się zapoznać na polskiej stronie konkursu TOTY: www.traktorroku.pl.
Równolegle do jubileuszowych XX Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH w Targach Kielce odbędą się XIV Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami leśnymi LAS-EXPO. Na wystawie prezentowane będą narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami oraz zaawansowane systemy informatyczne. 
Zapraszamy na www.targikielce.pl
(mat)