fbpx
Strona głównaUprawaOchrona roślinInsektycydy przeciwko śmietce kapuścianej w młody rzepak ozimy

Insektycydy przeciwko śmietce kapuścianej w młody rzepak ozimy

Do zwalczania śmietki w kapuścianej w rzepaku ozimym zrejestrowanych jest kilkanaście preparatów. W momencie, gdy przestają działać zaprawy sięgnąć musimy po insektycydy nalistne. Podpowiadamy, jakie można zastosować we wczesnych fazach rozwoju rzepaku.

Śmietka kapuściana należy do najgroźniejszych szkodników rzepaku ozimego. W rejonach wysokiej  koncentracji uprawy rzepaku oraz warzyw kapustowatych z roku na rok obserwujemy rosnącą presję tego szkodnika.

W początkowym okresie rozwoju rzepaku rośliny do ochrony roślin przed szkodnikami wykorzystywane są zaprawy oraz preparaty stosowane podczas zabiegu siewu. Po wschodach, gdy na plantacjach pojawia się szkodnik należy prowadzić monitoring planacji. Po przekroczeniu progu ekonomicznej szkodliwości tj. stwierdzeniu 1 muchówki w żółtym naczyniu w ciągu 3 dni wykonuje się zabieg opryskiwania insektycydem.

Insektycydy przeciwko śmietce w kapuścianej w młody rzepak ozimy, w fazie BBCH 10–19
  • mieszaninę acetamipryd + lambda-cyhalotryna  (neonikotynoid  + pyretroid) – np:. Inazuma 130 WG, Inpower 130 WG, Nepal 130 WG;
  • deltametrynę (pyretroidy) – np.: Delmetros 100 SC, Koron 100 SC, Pilgro 100 SC.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.