Ile może zarobić operator ciągnika?

fot. mw

Praca na ciągniku należy do odpowiedzialnych, jednak nie brakuje osób, dla których jest to po prostu przyjemność. A na jakie zarobki mogą obecnie liczyć traktorzyści?

Najniższe stawki dla operatorów ciągników rozpoczynają się od 15 zł/h netto. Na najniższe wynagrodzenia mogą liczyć operatorzy, którzy dopiero rozpoczynają pracę w zawodzie. Zazwyczaj stawki kończą się na kwotach 22-23 zł/netto; te dotyczą zwykle bardziej doświadczonych pracowników.

Czytaj także: Ile zapłacimy za rejestrację ciągnika lub przyczepy i jakie są kary za przekroczenie terminu rejestracji?

Oczywiście w tej profesji trzeba się liczyć z wieloma zmiennymi. Bardzo często w gospodarstwach i przedsiębiorstwach zawód traktorzysty łączony jest z zawodem np. mechanika. Pracodawcy, rzecz jasna, przy ustalaniu stawek oprócz zakresu umiejętności biorą pod uwagę także zaangażowanie pracowników. Ci najbardziej uniwersalni i zaangażowani mogą liczyć na jeszcze wyższe zarobki, przekraczające nawet 25 zł/h netto.

Czytaj także: Co dalej z ustawą odorową, dopłatami dla “aktywnych” rolników i “zdawaniem” gospodarstwa przed emeryturą?

Decydując się na pracę operatora ciągnika trzeba liczyć się także z jej specyficznym charakterem. Bardzo często trzeba pracować dużo więcej niż 8 godzin dziennie, w weekendy, a o urlopie w najgorętszym okresie prac często można tylko pomarzyć…

1 KOMENTARZ

  1. Rok temu miałem pracownika za 15 zł za godzinę, pracowal do 15….. Twierdził ze swoje godziny wyrobił. Żniwa , 15 godzina i fajrant…. W tym roku nikogo nie mogę dostać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności