fbpx
Strona głównaCenyPozostałe notowaniaIle kosztuje koszenie kukurydzy na kiszonkę? Ceny usług rolniczych 2023

Ile kosztuje koszenie kukurydzy na kiszonkę? Ceny usług rolniczych 2023

Sezon zbioru kukurydzy na kiszonkę właśnie się rozpoczyna. Warto więc sprawdzić, jak w tym roku kształtują się ceny usług w tym zakresie. Ile zatem zapłacimy za zbiór kukurydzy, zbiór z odwozem a także z ugniataniem?

W zeszłym roku mieliśmy do czynienia ze znacznym wzrostem cen tego typu usług. W tym stawki utrzymały się na zasadniczo podobnych poziomach do zeszłorocznych; za samą usługę koszenia przyjdzie nam zapłacić zwykle minimum 650-700 zł/ha, choć minimalne stawki opiewają nawet na 600 zł/t.

Kolejną opcją jest usługa koszenia z odwozem. W tym przypadku zazwyczaj za hektar zebranej i odwiezionej kukurydzy zapłacimy od ok. 1100 do 1300 zł/ha, choć sporo zależy także tutaj od odległości pomiędzy polem a pryzmą.

Kompleksowa usługa, czyli koszenie z odwozem i ugniataniem to koszt od 1350 do nawet 1600-1700 złotych za hektar.

Często podane stawki są wyjściowymi; w przypadku kukurydzy sporo może zależeć od jej plonu. Pamiętajmy także, że, jak w przypadku pozostałych usług, możliwości negocjacyjne rosną wraz z powierzchnią, na której usługa będzie wykonywana.

Zobacz także:

Optymalny termin zbioru kukurydzy na kiszonkę

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]