fbpx

Grypa ptaków w Krasnem Potockiem na Podkarpaciu

Do utylizacji wywieziono 19 tysięcy kur. Grypa ptaków dotarła pod Nowy Sącz w województwie podkarpackim wraz z transportem drobiu.

W niedzielę 28 marca strażacy, pracownicy Sanepidu oraz przedstawiciele Powiatowego Inspektora Weterynaryjnego w Nowym Sączu i innych służb brali udział w działaniach związanych z wystąpieniem ogniska grypy ptaków na fermie drobiu w miejscowości Krasne Potockie (gmina Chełmiec). Jak informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, teren ogniska chorobowego wyznaczony został ogrodzeniem wokół kurników.

Samasz loteria - baner

Działania realizowane przez zastęp OSP Krasne Potockie przed przybyciem zastępu PSP polegały na rozłożeniu mat dezynfekcyjnych w trzech miejscach: przy wyjeździe z terenu ogniska chorobowego, druga lokalizacja w odległości około 20 m, trzecia przy wyjeździe na drogę gminną.

– Dalsze działania zastępu OSP polegały na rozebraniu części ściany celem uzyskania dostępu dla ładowarki kołowej. Działania Jednostki Ratownictwa Chemicznego Grupy Azoty oddział Tarnów polegały na zagazowaniu pozostałego ptactwa i załadowaniu na pojazd do przewozu padniętych zwierząt. Jednocześnie w trakcie działań pracownicy firmy dezynfekującej dezynfekowali pojazdy wjeżdżające i wyjeżdzające ze strefy. Na miejsce przybył patrol policji w celu pilotowania pojazdu wiozącego padnięte zwierzęta. Działania strażaków trwały cztery godziny – poinformowali strażacy.

Starostwo w Nowym Sączu poinformowało, że na terenie powiatu nie stwierdzono innych ognisk grypy ptaków.

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.