Firma OX2 budująca farmy fotowoltaiczne zaprasza właścicieli gruntów rolnych na Agro Show 2023

fot. mat. prasowe OX2

Stabilny czynsz dzierżawny nawet przez 30 lat – często wyższy niż możliwości zarabiania z uprawy pola – oraz odciążenie właściciela gruntu w czynnościach i kosztach związanych z utrzymaniem nieruchomości to jedne z korzyści płynących z dzierżawy gruntu rolniczego pod fotowoltaikę. O zaletach, ale też i mitach na temat dzierżawy podczas Agro Show 2023 będzie można porozmawiać z przedstawicielami OX2, jednej z największych europejskich firm w branży energetyki odnawialnej.

Na jaki czas można zawrzeć umowę dzierżawczą gruntu?
Ile trwa realizacja projektu fotowoltaicznego „od zera” i jakiego zabezpieczenia właściciel gruntu może oczekiwać od dzierżawcy w tym czasie?
Na co każdy właściciel powinien zwracać uwagę w rozmowie z potencjalnym dzierżawcą z branży energetyki odnawialnej?

Na te pytania będzie można uzyskać odpowiedź podczas tegorocznej edycji Agro Show. Podczas imprezy w Bednarach jednym z wystawców będzie OX2 – szwedzka firma, która jest liderem w zakresie realizacji lądowych projektów wiatrowych w Europie i posiada ponad 17 lat doświadczenia w branży energetyki odnawialnej. Obecnie działa już na 11 rynkach i w kilku technologiach: energetyki słonecznej, lądowej energetyki wiatrowej oraz magazynowania energii, jest także notowana na szwedzkiej giełdzie.

W Polsce OX2 przygotowuje się m.in. do skonstruowania kolejnej w swoim portfolio, a jednej z największych w naszym kraju i tym obszarze Europy, elektrowni fotowoltaicznych o mocy blisko 100 MWp.

Budowa farm wiatrowych i fotowoltaicznych często wiąże się ze współpracą z branżą rolniczą, dlatego firma OX2 uczestnicy w tym największym w naszej części Europy wydarzeniu organizowanym przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych w dniach od 22 do 24 września.

Na stoisku E-157 (blisko wejścia nr 6) będzie możliwość rozmowy ze specjalistami – skorzystanie z niej pozwoli każdemu zainteresowanemu zapoznać się z opcjami dzierżawy zarówno dużych obszarów, jak i małych działek idealnych do budowy pojedynczych turbin lub małych projektów fotowoltaicznych. Eksperci ocenią także przydatność danego obszaru pod kątem inwestycyjnym. Oprócz specjalnych materiałów informacyjnych, na odwiedzających czekają również liczne atrakcje, m.in. koło fortuny z nagrodami oraz quiz dla najmłodszych, który pozwoli sprawdzić swoją wiedzę o odnawialnych źródłach energii.

źródło: OX

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj