Dwa pożary gospodarstw pod Gnieznem. Poparzone krowy, spalona stodoła

W momencie przybycia pierwszego zastępu do pożaru w Chłądowie ogień przepalił już dach i wychodził na zewnątrz

Dwa duże pożary gospodarstw rolnych odnotowano w ostatnich dniach na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w miejscowości Dębowiec gm. Gniezno, gdzie wezwani na pomoc strażacy zastali rozwinięty pożar kompleksu budynków gospodarczo – inwentarskich w zwartej zabudowie.

Część zwierząt z palących się budynków właściciel zdążył ewakuować na podwórze jeszcze przed ich przybyciem, pozostałe trzeba było jednak w pierwszej części akcji wyprowadzić w bezpieczne miejsce.

W Dębowcu na szczęście udało się wyprowadzić część zwierząt

– W wyniku zdarzenia 8 sztuk bydła doznało poparzeń skórnych. Stworzono również prowizoryczną zagrodę dla zwierząt przy pomocy użyczonych przez innego rolnika ogrodzeń – informują strażacy z Gniezna.

Do drugiego zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek w miejscowości Chłądowo (gmina Witkowo). Palił się tam drewniany budynek gospodarczy, który w całości wypełniony był sianem. W momencie przybycia pierwszego zastępu ogień przepalił już dach i wychodził na zewnątrz. Po wstępnym stłumieniu ognia nadpalony materiał znajdujący się w środku wywożony był na pobliskie pole, gdzie strażacy dogaszali zarzewia ognia przy użyciu wody. Po ugaszeniu pożaru, drewniana konstrukcja budynku została całkowicie rozebrana przy pomocy ładowarki teleskopowej, użyczonej przez właściciela.

Paweł Palica

Fot. KP PSP Gniezno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności