DuPont w walce z efektem cieplarnianym

Podczas konferencji klimatycznej COP21 w Paryżu przedstawiciele rządów i organizacji z całego świata poszukują rozwiązań, które byłyby najbardziej efektywne w ochronie klimatu. DuPont przedstawił więc swoje propozycje rozwiązania w zakresie redukcji gazów cieplarnianych.

Uczestnicy konferencji klimatycznej COP21 w Paryżu złożyli obietnicę podjęcia działań na rzecz ochrony klimatu. Przedstawiciele rządów i organizacji z całego świata będą szukać rozwiązań, które pomogą dotrzymać danego słowa. Jeroen van Campen, odpowiedzialny w DuPont za globalne licencjonowanie technologii wytwarzania etanolu celulozowego, mówił, jak dzięki temu rozwiązaniu zredukować emisję gazów cieplarnianych o 90% wobec emisji wywołanej zużyciem tradycyjnej benzyny.

Van Campen przedstawił to najnowsze rozwiązanie firmy DuPont podczas jednej z sesji Światowego Szczytu Klimatycznego w Paryżu. – Korzystamy z naszej głębokiej wiedzy w dziedzinie rolnictwa i biotechnologii, by wprowadzić na rynek technologicznie zaawansowane paliwa odnawialne –  powiedział.  – Technologia ta coraz bardziej zyskuje na znaczeniu w wielu miejscach świata, zapewniając bezpieczeństwo gospodarcze i energetyczne oraz niosąc korzyści społeczeństwom w każdym jego zakątku – dodał Van Campen.

Zobowiązanie DuPont dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych padło również podczas otwarcia największego na świecie zakładu produkcji etanolu z celulozy w miejscowości Nevada w amerykańskim stanie Iowa. Gdy zostanie już w pełni oddany, zakład ten będzie mógł wytwarzać 30 milionów galonów (115 milionów litrów) paliwa etanolowego rocznie. – Jest to ilość dostarczana tylko z jednego zakładu, pierwszego spośród, wielu, ponieważ chcemy rozpowszechnić naszą technologię na całym świecie poprzez licencjonowanie – poinformował Van Campen.

Zauważył on również, że konieczne jest, aby rządzący w różnych częściach świata dotrzymywali tempa rozwojowi nauki oraz wspierali przyszłościowe i innowacyjne rozwiązania, które pomogą stawić czoła największym naszym wyzwaniom. – Powszechnie wiadomo, że złoża surowców energetycznych są dziś tak wyeksploatowane, jak nigdy dotąd. Nasza wschodząca branża z jej zrównoważonymi rozwiązaniami będzie mogła w pełni rozwinąć swój potencjał, ale jedynie wówczas, gdy otrzyma wsparcie w postaci polityki promującej inwestycje – stwierdził Van Campen.

Dodał, że odnawialny etanol celulozowy na skalę komercyjną to jedno z najwspanialszych rozwiązań naszych czasów, a dziś szykujemy się do jego rozpowszechnienia na cały świat. W porównaniu do paliw kopalnych, etanol celulozowy przynosi o wiele więcej korzyści. – Czas stworzyć zrównoważoną przyszłość energetyczną. DuPont chce wspomóc rządzących w wywiązaniu się z ich zobowiązań dotyczących ochrony środowiska – powiedział Van Campen. – Głęboko wierzymy w skuteczność wspólnego wysiłku i jesteśmy w pełni gotowi do współpracy ze wszystkimi zainteresowanymi stronami w budowaniu lepszej przyszłości. Dlatego wzywamy wszystkich rządzących do stworzenia solidnej polityki ramowej oraz współpracy, w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w transporcie – tłumaczył.

Renata Struzik, za: DuPont

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności