fbpx

„Bunge nie importowało do Polski ukraińskiego rzepaku, ani oleju rzepakowego”

W związku z ponownym pojawieniem się w obiegu publicznym listy firm importujących produkty rolno-spożywcze z Ukrainy zwróciliśmy się do firm z pierwszej trzydziestki największych importerów z prośbą o komentarz w tej sprawie. Tego samego dnia otrzymaliśmy odpowiedź od firmy Bunge Polska, producenta słynnego „Oleju Kujawskiego”.

Bunge Polska znajduje się pod koniec drugiej dziesiątki krążącej w sieci listy. Tak jak pozostałym firmom, zadaliśmy Bunge dwa pytania:

– Czy Państwa firma importowała zboże/rzepak z Ukrainy, dlaczego?

– Czy produkty wytwarzane przez Państwa firmę (olej, pasza) z importowanego zboża/rzepaku były/są bezpieczne i co jest gwarancją tego bezpieczeństwa?

W imieniu firmy Bunge odpowiedziała nam współpracująca z firmą agencja PR. Odpowiedź cytujemy poniżej. Prosimy o uważne przeczytanie i komentarze.

„Dzień dobry,

W imieniu firmy BUNGE, z którą współpracujemy w zakresie komunikacji, przesyłam odpowiedź na pytania:

W związku z pojawieniem się w sieci wprowadzających w błąd informacji na temat surowców, z których powstają nasze produkty, poniżej przedstawiamy nasze stanowisko w tej sprawie:

Bunge łączy rolników z konsumentami na całym świecie, aby dostarczać światu niezbędną żywność, paszę i paliwo. Jesteśmy światowym liderem w przetwórstwie nasion oleistych oraz wiodącym producentem i dostawcą specjalistycznych olejów, tłuszczów i białek pochodzenia roślinnego. Bunge jest także kluczowym graczem w handlu zbożem, pozyskującym na całym świecie podstawowe surowce rolne z miejsc, w których są uprawiane i dostarczającym je do miejsc, w których są potrzebne do zaspokojenia potrzeb konsumentów.

Nasza działalność w Polsce obejmuje zarówno przetwarzanie i produkcję olejów i tłuszczów roślinnych, pod flagowymi markami, jak i handel towarami rolnymi, takimi jak zboża i śruty z różnych regionów upraw, które następnie sprzedajemy i eksportujemy do różnych miejsc docelowych.

W ramach naszej regionalnej i globalnej działalności handlowej firma Bunge w 2022 roku importowała kukurydzę oraz śrutę słonecznikową z Ukrainy, z których większość została następnie sprzedana i wyeksportowana poza granice Polski. W ciągu ostatnich pięciu lat Bunge nie importowało do Polski ukraińskiego rzepaku, ani oleju rzepakowego.

Głównym priorytetem Bunge jest zapewnienie, że dostarczamy żywność bezpieczną, pożywną i wysokiej jakości. Przestrzegamy rygorystycznych standardów jakości i kontroli w całym naszym łańcuchu dostaw, od pozyskania surowca, przez proces produkcyjny aż do momentu dostawy do naszych klientów końcowych. Wszystkie nasiona i składniki używane w naszych produktach przechodzą kontrolę jakości, aby mieć pewność, że nasze produkty są bezpieczne i zgodne ze standardami Bunge oraz wszystkimi obowiązującymi przepisami krajowymi i unijnymi.

Zdecydowana większość nasion wykorzystywanych przez Bunge w Polsce pochodzi z krajowych upraw, pozyskiwanych ze wszystkich regionów kraju.

Pozdrawiam,

Dorota Górska

Content Expert”

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
POZ 2024 - baner

16 KOMENTARZE

  1. Nie sprowadzali? Ciekawe bo w 2022 pisali że importowali 😂https://www.portalspozywczy.pl/zboza/wiadomosci/bunge-o-imporcie-kukurydzy-i-sruty-slonecznikowej-z-ukrainy-dostarczamy-zywnosc-bezpieczna,247647.html

  2. A ten skład wagonów który stała na bocznicy w Kruszwicy i był gazowany w nich rzepak bo się ruszał to tylko tak tam sobie postał 😆😆😆😆😆😆

  3. Ja im nie wierze Bunge ma nas za debili.Teraz udaja swietych ze nie sprowadzali rzepaku z UKRAINY.A gdzie jakies badania z sanepidu zeby potwierdzic to co mowia?W takim razie niech opublikuja gdzie kupowali rzepak daty i od kogp kupili?

  4. Sprawdźcie sami Rolnicy Przewoźnicy Służby Celne Zapytać Pracowników zakładów Spółki Co mają Handlowe Wyłącznośc Na Import Czy oferty nie były Dostawy z Córek firmy

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner