Brazylia spodziewa się rekordowych zbiorów soi w wysokości 130 mln ton

śruta sojowa

Oczekuje się, że produkcja soi w Brazylii w sezonie 2020/2021 wzrośnie do rekordowego poziomu 130 milionów ton, a dobre ceny skłonią rolników do zwiększenia jej udziału na pastwiskach po suszy, która ograniczyła zbiory na południu kraju w sezonie 2019/20.

Badanie przeprowadzone z udziałem ośmiu ekspertów wskazuje, że Brazylia, największy światowy producent i eksporter soi, może zwiększyć swoje zbiory o około 8% w porównaniu do 120,9 mln ton prognozowanych przez rząd w poprzednim cyklu.

Wzrost o prawie 3% powierzchni zbiorów do bezprecedensowego poziomu 38 milionów hektarów jest napędzany wysokimi marżami, połączonymi ze wzrostem kursu walutowego, który zdaniem analityków pozwolił producentom przyspieszyć przedsprzedaż.

– Prawie 50% upraw soi zostało już sprzedanych w rekordowym tempie, co pokazuje trend wzrostowy na tym obszarze – skomentował Bartolomeu Braz Pereira, prezes stowarzyszenia producentów Aprosoja Brasil.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności